GOP Plevne konut projesi temelleri Bakan Özhaseki’nin...

GOP Plevne konut projesi temelleri Bakan Özhaseki'nin katılımıyla atıldı

İstanbul Gaziosmanpaşa Mevlana Mahallesi kentsel dönüşümü kapsamında 400 konutluk GOP Plevne projesinde Bakan Özhaseki'nin katılımıyla temel atma töreni yapıldı.

30 Mart 2017 - 09:40

İstanbul'da yürütülen kentsel dönüşüm projelerine bir yenisi Gaziosmanpaşa Mevlana Mahallesi'nde yapımına başlanılan 400 konutluk GOP Plevne projesi eklendi. Gop Plevne konut projesinde temel atma töreni gerçekleştirildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Mart 2017 - İstanbul

By Oktayöz İnşaat, Reyhan İnşaat ve Bahaş Holding tarafından 600 milyon liralık dev yatırımla hayat geçirilecek Gop Plevne "Kentsel Dönüşüm Projesi'nin temelleri Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta'nın katıldığı törenle atıldı.

Gaziosmanpaşa Kentsel dönüşüm projesi olarak toplamda 3 etap halinde yükselecek olan GOP Plevne projesi 72 dönüm büyüklüğündeki alan üzerinde hayata geçiriliyor. Temel atma töreniyle inşaatına başlanan GOP Plevne projesinde 400 daire ve 66 ticari üniteden oluşacak 1.etapta yer alacak konutların metrekare birim fiyatları ise 5 bin lira olarak belirlendi. projede 1+1 , 2+1 , 3+1 , 4+1 tipinde daire seçenekleri yer alacak.

Temel atma töreninde açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki dönüşümün ve deprem gerçeğini bir kez daha vurgularken, "Geçmişte, deprem gerçeği hesaplanmaksızın kentleşme yapıldı. Bu durumu artık değiştirmek için çalışıyoruz. Türkiye'nin deprem bölgesinde olan bir ülke. Özellikle İstanbul'da kentsel dönüşümün kaçınılmaz. Başkanlar, en ufak depremde yıkılacak binaların bulunabileceği yerlerde tüm vatandaşlarla görüşerek, anlaşarak, bir an önce kentsel dönüşüme başlamalı. Vatandaşa, belediyeye, hepimize düşen görevler var." dedi.

Bakan Özhaseki, 7,5 milyon bağımsız yapının bir an önce elden geçirilmesi gerektiğini, 5 yılda bunun ancak 960 bin kadarını elden geçirdiklerini ve bundan dolayı daha hızlı hareket etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

"Rantsal dönüşüm olmasın"

Rantsal dönüşüm konusunda uyarılarda bulunan Bakan Özhaseki, "Bu konuda gayretli kişiler olduğunu ifade ederken, bu tür firma, belediye ve vatandaşlara her türlü desteği verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirtirken, aynı gayreti bütün ilçe belediyelerinden bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

GOP Plevne projesi hakkında daha detaylı bilgi almak için buradan Yeni Projeler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

2017/03/3353771.jpg
2017/03/7978852.jpg
2017/03/1858421.jpg
2017/03/8581860.jpg