Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) yeni atamalar yaptı

HSK tarafından 22 Aralık yeni hakim ve savcı atamaları yapıldı. İşte Hakim ve Savcı atama isim isim tam listesi.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) yeni atamalar yaptı
Editör: Hakan A.
22 Aralık 2020 - 00:41 - Güncelleme: 24 Aralık 2020 - 14:21
Türkiye genelinde atama bekleyen Hakim ve savcılar belli oldu. 2021 Hakim ve Savcılar Kurulu Kararları (HSK) kapsamında yeni atamalara dair isim listesi yayınlandı. Haberimizde bulunan linkten ataması gerçekleştirilen hakim ve savcıların isim listesine erişebilirsiniz.

Emlak Pencerem - Güncel Haberler  - 22 Aralık 2020 - İstanbul


Günün son dakika gelişmesi Hakim ve Savcılar Kurulu Kararı oldu. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında ataması yapılan yargı personeli listesi açıklandı. Peki hangi isimler nereye atandı? İşte HSK kararı ile yapılan atamalara dair isim isim tam liste.

Şaban Yılmaz, İstanbul Başsavcısı oldu
İŞTE 24 ARALIK TARİHLİ ATAMA LİSTESİHSK tarafından yapılan son dakika yeni atama kararları Resmi Gazete'de yayınlandı. İşte yeni hakim ve savcılara dair yapılan atamaların tam listesi.

31.08.2020 tarihi itibari ile 1 inci dereceye yükselip 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanununun 32 inci maddesi uyarınca, 31.08.2020 tarihinden geçerli olmak üzere ilk defa birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulan adli yargı hakimleri ile Cumhuriyet Başsavcı ve Savcılarının adlarını gösterir liste ekli listede gösterilmiştir. Surelerini bitirdikleri halde bu listede adlarını göremeyenler yayım tarihinden itibaren otuz gün içinde Hakimler ve Savcılar Kuruluna yazılı başvurmak sureti ile durumların incelenmesini isteyebilecekler.

Aşağıda yer alan linkte yeni ataması gerçekleştirilen hakim ve savcıların isim listesini .pdf dosyası olarak inceleyebilirsiniz.

İŞTE ATAMASI GERÇEKLEŞTİRİLEN HAKİM VE SAVCILARIN LİSTESİ 22 ARALIK 2020 

hsk 22 aralık tarihli hakim savcı atama listesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum