Reklamı Geç
Hafele Concept Project son tüketici ve yeni konut projelerini...

Hafele Concept Project son tüketici ve yeni konut projelerini hedefliyor

Dünyada ve Türkiye’de konut projelerinin ana tedarikçisi olan Häfele, gayrimenkul sektörüne yeni bir bakış açısıyla geliştirdiği Häfele Concept Project ile sektörü tüm dünyada değiştirmeye hazırlanırken, son tüketiciyi hedef aldı.

22 Ağustos 2017 - 12:26

Yeni konut projelerini ve son tüketiciyi hedef alacak Häfele hayata geçirdiği Häfele Concept Project ile projeyi yıl sonuna kadar 100 bin daireye uygulamak.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 22 Ağustos 2017 - İstanbul

Häfele, 90 yılı aşan küresel tecrübesi ve 130 bin çeşitlik ürün gamıyla tüm dünyada mutfak, banyo, mobilya, kapı üreticileri ile konut ve kamu projelerinin ana tedarikçisi. 6 fabrikası, 7.300’den fazla çalışanı bulunan firmanın 150 ülkede faaliyeti ve 37 ülkede de merkezi var.

18 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Häfele Türkiye de bu merkezlerden biri. Üst üste büyüme ödülleri alan Häfele Türkiye, hızlı büyüme performansı ve gösterdiği başarılarla 6 ülkenin bağlı olduğu bölgesel bir merkez konumunda.

Yenilikçi iş modelleriyle diğer Häfele merkezlerine örnek olan Häfele Türkiye, bu kez gayrimenkul sektörüne yönelik Häfele Concept Project ismiyle yeni bir iş modeli geliştirdi. Tüm dünyada sektörü değiştirme iddiası taşıyan bu modelin ilk olarak Türkiye’de uygulanması, şirketin Türkiye’nin geleceğine olan güveninin bir göstergesi oldu.

Yaşam alanlarının yönetimi

Häfele Concept Project konutların mutfak, banyo, giyinme alanı, vestiyer ve kapılarına yönelik çözümler sunuyor. “Yaşam alanlarının yönetimi” olarak özetlenebilecek projede, Tüm ihtiyaçlar şık, işlevsel, benzersiz ve konforlu çözümlerle karşılanıyor. Üstelik bu çözümler her proje için standart değil; projenin büyüklüğüne ve bütçesine göre farklılaşabiliyor.

Konutlarda şıklığın teminatı

Häfele Concept Project’te önemli konunun Häfele markası altında yaratılan şıklık olduğuna dikkat çeken Häfele Türkiye ve Bölgesi İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, konutlarda şıklığa yeni bir tarif getirdiklerini söylüyor ve ekliyor:

“Konut içinde kullanılan tüm aksesuarlar, donanımlar, kapak ve tezgahların renk ve stil uyumu uyumuna dikkat ederek, yeni teknolojiler ile yaşam alanlarına sürprizler katıyoruz. Örneğin mobilyalara entegre ettiğimiz aydınlatma çözümleri hem ihtiyaç gideriyor hem de mekana şıklık katıyor. Mutfak ve banyo mobilyalarını ses sistemleri ile hoparlöre çeviriyoruz. Banyo aynalarının buğu yapmasını önleyen çözümlerle konforu bir standart haline getiriyoruz.”

Küçük evlere ayrı, büyük evlere ayrı çözümler

Häfele’nin dünya ve Türkiye’de özellikle markalı konut projelerini referans listesinde bulundurduğunu ve konut pazarındaki trendleri çok iyi analiz ettiklerini söyleyen Hilmi Uytun, “Türkiye’de markalı konut üreticilerinin dışında aslında çok daha büyük bir pazar var. Bütün markalı konut üreticilerini topladığımızda pazarın yüzde 10-15’ine denk geliyor. Kalan yüzde 85’i başka bir pazar. Biz bu pazarı, dünyada başka kimsenin uygulamadığı bir yöntemle organize etmeye karar verdik” dedi.

Türkiye’de insanların yaşam standartlarının ve satın alma trendlerinin değiştiğine değinen Uytun şöyle devam etti:

“Büyük konutlar satın alınmaya devam ediyor ancak özellikle büyük şehirlerde insanlar daha küçük metrekarelerde daha fonksiyonel çözümler talep ediyor. Biz de Häfele olarak değişen trendlere ayak uydurduğumuz için bu projeyi geliştirdik. Küçük konutlara sunduğumuz verimli depolama çözümleri ile 40 metrekarelik bir konutta 74 metrekarelik kullanım alanı oluşturuyoruz. Aynı şekilde büyük metrekareli evlerde ise benzersiz çözümlerle özendiren bir fark yaratıyoruz.”

2 ayda satış rekoru kırıldı

Häfele Concept Project’ de ilk uygulamanın Kayseri’deki Golden Center-3 projesinde hayata geçtiğini ve uygulama sonrası 60 günde 300 dairenin satıldığına dikkat çeken Hilmi Uytun, “60 günlük dönem içinde bir satış rekoru kırıldı. İstanbul Sancaktepe’deki Ilgın Konakları projesinde yaz sonuna kadar satışların yarısının tamamlanacağını öngörüyoruz. Kıbrıs’ta numune daire inşaatına başladık. Aynı şekilde Gürcistan’da başlamak üzere olan projelerimiz var. Yılsonuna kadar toplamda 100 bin daireye denk gelen projelerin örnek dairelerini tamamlamaya hazırlanıyoruz” dedi.

Son tüketiciye de hitap ediyor

Çoğunlukla konut projelerinde tercih edilen Häfele Concept Project’i, müteahhit ve mimarlar dışında son kullanıcılar da talep edip hayata geçirebiliyorlar. Bu süreçte Häfele’nin yenilikçi başka bir iş modeli olan Häfele Kalite Noktaları devreye giriyor. Türkiye çapında sayıları 80’i aşan Häfele Kalite Noktaları, yalnızca Häfele ürünleriyle mutfak, banyo, gardırop, vestiyer ve kapı üretimi yapan perakende kanalındaki iş ortakları.