Haftanın ilk gününde dolar ve euro kaç TL? 23 Kasım Döviz'de son durum...

Geçtiğimiz hafta sert düşüşlerin yaşandığı Dolar ve Euro kurunda gözler bugün piyasalarda. Haftanın ilk işlem sabahında Döviz kurları ne durumda? 1 Dolar kaç TL'den işlem görüyor?

Haftanın ilk gününde dolar ve euro kaç TL? 23 Kasım Döviz'de son durum...
Editör: Hakan A.
23 Kasım 2020 - 08:34
Geçtiğimiz hafta oldukça hareketli geçiren Döviz kurları yeni haftaya nasıl başlayacak sorusu şu sıralar piyasalarda rakamların açıklanmasıyla yanıt buldu. Haftanın son işlem günü Cuma gününde dalgalı seyir izleyen Dolar ve Euro kuru, yeni haftaya Pazartesi sabahına nasıl başladı merakla takip ediliyor. Piyasalarda 1 Dolar ve 1 Euro bu sabah güne nasıl başladı? İşte Döviz'de son durum ve en son rakamlar...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 23 Kasım 2020 - İstanbul


Merkez Bankası Başkanı değişikliği, Hazine ve Maliye Bakanı değişikliği ile tarihin en sıradışı koltuk değişimlerinin yaşandığı haftadan sonra gözlerin çevrildiği TCMB faiz kararlarının açık ve net olmasıyla piyasalarda adeta bayram hafası esti. Borsa'da rekorlar art arda gelirken, Döviz kurlarında sert düşüşler meydana geldi. Geçen hafta açıklanan faiz kararı ile birlikte sert düşen Dolar ve Euro kurları sonraki gün dalgalı seyretti ve haftayı kapattı.

HAFTANIN İLK İŞLEM SABAHINDA DOLAR KAÇ TL?


Ekonomide gözlerin çevrildiği piyaslaar bu sabah itibarıyla açılırken, serbest piyasa döviz kurları merakla izleniyor. Haftanın ilk işlem sabahında Dolar ve Euro kurlarında gelecek ilk rakamlar bekleniyordu. Haftaya hangi rakamlarla başlayacağı merak edilen Döviz kurları bu sabah açılış itibariyla şu rakamlarla güne başladı.

1 DOLAR 7.66 TL

Haftanın ilk işlem sabahı 23 Kasım Pazartesi sabahında saat 08:30 itibarıyla Dolar kuru 7.66 TL seviyesinde açılış yaptı. 1 Euro ise 9.09 TL seviyesinde serbest piyasada güne başlamış oldu. Gün içerisinde ise yakından izlenecek Döviz kurları önemli gelişmelerle nasıl bir seyir izleyecek ve hafta boyu hangi seviyede duracak merak ediliyor.

KREDİ FAİZLERİ YÜKSELDİ!

TCMB faiz kararını duyurması sonrasında Bankalar hızla kredi faizlerini güncelledi ve pek çok kredi kaleminde yükseliş oldu. Kamu ve özel bankaların tamamı konut kredi faiz oranları başta olmak üzere, taşıt ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarını yükseltti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum