Reklamı Geç
Halk GYO 9 aylık net karı 29.4 milyon TL

Halk GYO 9 aylık net karı 29.4 milyon TL

İstikrarlı büyümesini sürdüren, konut sektöründe geliştirdiği yeni inşaat projeleri sayesinde karını 2016 ilk 9 ayda yükselten Halk GYO finansal verilerini açıkladı.

01 Kasım 2016 - 08:18

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe önemli projelere imza atan Halk GYO 2016 yılı istikrarlı büyümesini son 9 aylık finansal verilerine yansıttı. Halk GYO 9 ayda elde ettği kar 29.4 Milyon TL olarak açıklandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 1 Kasım 2016 - İstanbul

Türkiye'nin en büyük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketlerinden biri olan Halk GYO istikrarlı büyümesini 2016'da yeni inşaat projeleri ile sürdürmeye devam ediyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada 2016 yılına ilişkin son finansal verileri büyüme rakamlarını ortaya koydu. 

Halk GYO verilerine göre, son 9 aylık dönem karı 29,4 milyon TL olarak gerçekleştirmeyi başararak kurulduğu dönemden bu yana hem yatırımcısına hemde kar açıklamaya devam etmiş oldu. Halk GYO’nun, gayrimenkul portföy büyüklüğü 1,8 milyar TL’yi aştı. Şirketin 2016 yılı Eylül sonu itibariyle özkaynakları 903 milyon TL büyüklüğüne ulaştığı açıklanan raporda yer aldı.

Toplam hâsılatını bir önceki döneme göre % 10,07 oranında artıran Şirketin, ofis, otel binası kiraları ve konut satışlarından oluşan toplam gelirleri ise 60 milyon TL’ye yaklaştı. Şirket, Ülkemiz ekonomisinin büyümesine katkı sağlamayı sürdürdü ve yılın ilk dokuz aylık dönemini 29,4 milyon TL net kâr ile tamamladı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü Dr. Feyzullah YETGİN, 2016 yılı için belirledikleri hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirtirken, “Şirketimizin ana hedefi, her yıl karlılıkla büyürken ülke ekonomisine katkısını arttıran, karını yatırımcıları ile paylaşan, her paydaşına değer yaratan bir şirket olmaktır.” dedi.

Şirket, 2016 yılı ilk dokuz aylık hesap dönemi içerisinde; Ticari mülk ağırlıklı portföyünde bulunan İstanbul, Levent merkezli Park Dedeman Levent Oteli Dedeman Group International’a, Kocaeli, Şekerpınar merkezli Bankacılık Üssü projesinin A Bloğunu Halkbank’a teslim ederek her iki gayrimenkulden kira geliri elde etmeye başlayan Halk GYO, düzenli kira gelirlerini
arttırdı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Er Konut İnşaat A.Ş. ile ortak geliştirilen ve Şehrin Gözdesi sloganıyla Erzurum’un merkezinde yükselen “Şehristan Konutları”nın inşaat ve satışlarına başlayarak kısa sürede projede önemli bir satış başarısı yakalayan Halk GYO, Vakıf GYO işbirliği ile hayata geçirdiği İstanbul, Sancaktepe merkezli Bizimtepe Aydos konut projesi satışlarına da hız kesmeden devam ediyor.

Şirket, en önemli projesi olan, İstanbul Uluslar arası Finans Merkezi projesi kapsamındaki 46 ve 34 katlı kulelerin inşasına, devam eden ana yüklenici seçimi ihale sürecinin tamamlanması akabinde hızla başlamayı planlanıyor.

Halk GYO 2016 Eylül sonu Mali Verileri:

Toplam Aktifler: 1.104 milyon TL
Özkaynaklar: 903 milyon TL
Toplam Hasılat: 58,9 milyon TL
Net Dönem Karı: 29,4 milyon TL
Gayrimenkul Portföy Büyüklüğü: 1,8 milyar TL

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..