Halkbank esnaf kredisi ödemeleri 3 ay ertelendi

Halkbank'tan koronavirüs salgını nedeniyle işi bozulan esnafa yeni bir destek. 30 Haziran öncesi esnaf kredisi kullanan ve ödemesi gelen esnafın kredi borcu 3 ay ertelendi. İşte son dakik Halkbank kredi erteleme haberi ve ayrıntıları.

Halkbank esnaf kredisi ödemeleri 3 ay ertelendi
Editör: Hakan A.
23 Temmuz 2020 - 08:53 - Güncelleme: 23 Temmuz 2020 - 12:10
On binlerce esnaf ve sanatkarı yakından ilgilendiren kredi erteleme haberi bu sabah Resmi Gazete ile duyuruldu. Koronavirüs nedeniyle zarar eden esnafa yeni bir destek açıklandı. Halkbank üzerindne kredi kullanan esnaflar kredi ertelemesi yapabilecekler. İşte son dakika haberin ayrıntıları.
 
Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 23 Temmuz 2020 - İstanbul


Covid-19 Salgını Nedeniyle Zarar Gören Esnaf ve Sanatkârların, Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Düşük Faizli Kredi Kullandırılmasına İlişkin Kararlar Kapsamındaki Kredi Borçlarının Ertelenmesine Dair Kararın Yürürlüğe Konulması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2781) ile Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Çok sayıda esnafın kullandığı kredilere ilişkin yeni bir düzenleme yapan hükümet, bu kapsamda esnaf ve sanatkarlardan yaşanan salgın nedeniyle işleri veya işletmesi zarar görenlerin, TESKOMB'a bağlı bölge birliklerine ortak olan esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri kefaletiyle veya doğrudan Bankadan, 30 Haziran ve öncesi tarihlerde kullandıkları düşük faizli kredilerden doğan borçlarından, 1 Temmuz 2020 - 30 Eylül 2020 tarihleri arasında vadesi dolacak olup, bu Kararın yürürlüğe girdiği tarih itibariyle itfa edilmeyenler; başvuru şartı aranmaksızın vadesinde/Taksit vadesinde/hesap devresinde ilgili mevzuatına göre faiz taahhuk ettirilerek vade tarihinden/taksit vadesinden/hesap devresinden itibaren kredi itfa tablosunda belirlenen taksit sayısı değiştirilmeksizin kalan vadeye yayılmak suretiyle üç ay süreyle ertelenir.

halkbank kredi erteleme

Konuyla alakalı Resmi Gazete'nin bu sabah yürürlüğe giren sayısında yer alan kredi borcu ertelemesine ilişkin ayrıntıların tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Halkbank Kredi erteleme resmi kararına erişmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum