Hatice Kolçak ile Gayrimenkul’e Yön Verenler BengüTürk Tv 12...

Hatice Kolçak ile Gayrimenkul'e Yön Verenler BengüTürk Tv 12 Ekim 2017

BengüTürk Tv'nin beğenilen programlarından biri olan Hatice Kolçak ile Gayrimenkul'e Yön Verenler yeni haftasında emlak ve inşaat sektörüne yön veren isimleri ağırlamaya devam ediyor. CFR Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cafer İnan ve İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa haftanın konukları olarak Hatice Kolçak'ın programına katıldı.

12 Ekim 2017 - 08:05 - Güncelleme: 19 Ekim 2017 - 09:21

İnşaat ve Gayrimenkul sektörüne yön veren isimler ile her hafta önemli konulara değinen Hatice Kolçak, bu hafta canlı yayında konu ve konuklarıyla büyük ilgi gördü.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 12 Ekim 2017 - İstanbul

BENGÜTÜRK TV ekranlarında yayınlanan Hatice Kolçak ile Gayrimenkule Yön Verenler'in bu hafta ki canlı yayın konukları CFR Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cafer İnan ve İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa oldu. 
 
Konut satışlarını ve konut piyasasının değerlendiren Cafer İnan, devam eden şimdi al 2019'da öde konut kampanyasını çok olumlu bulduğunu, konut piyasasının alım yönünde fırsatlar barındırdığını dile getirdi. Konut projelerinin birbirine çok benzediğini ifade eden Cafer İnan, farklı bir bakış açısıyla fark yaratcak konsept konut projeleri yapmak lazım dedi. İnan, "Bizim Şile'de yaptığımız projemiz var. Bu projeyi geliştirirken çocukları ele alarak planlama ve tasarım yaptık. Doğa, açık hava, havuz, çiftlik gibi kavramlar ön planda. Kendine ait plajı olan bir proje oluşturduk. Merkezinde çocukların ihtiyaçlarını göz önüne alarak yaptığımız projenin içinden bir tren geçiyor. Profesyonel bir ekip sitede çocuklara eğitici ve öğretici oyunlarla eşlik ediyor. Biz bu projemizi 7 ay içinde satışını tamamladık. Bibirine benzemeyen konsept projeler de satış problemi yaşınmıyor" dedi.
 
İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, konut fiyatlarının geçen yıllara göre yüzde 20-30 arasında düştüğüne dikkat çekti. Lüks konutların çok fazla yapıldığını ifade eden Nizamettin Aşa, "Seneler önce söylemiştim bunu elinizde kalacak diye. Bizim bu kadar lüks konuta ihtiyacımız yok. Şimdi benim dediğime geldi. Konutta talep 500 bin lira cıvarında. Bu fiyat ve altındaki evler satılıyor. Diğerleri zorlanıyor" dedi. 

Aşa, herkesin emlakçı ve müteahhit olduğuna dikkat çekerek bir an önce bunlarla ilgili yasal düzenlemenin yapılması gerektiğini söyledi.
 
Pilot bölge olarak Kocaeli'de başlayan wep tapu uygulamasını eleştiren Nizamettin Aşa beklediğimiz bu değildi dedi. Aşa, "Sistem e-devlet üzerinden işliyor.İş takip evrakıyla zaten işimizi tapuda yapabiliyoruz. Bu işlem bize ek yük getirdi. Bizim istediğimiz Takbis sistemine emlakçıların giriyor olması. Gayrimenkul değerleme uzamanlrı gibi emlakçıların TAKBİS'i kullanıyor olması lazım" açıklamasını yaptı.

Hatice Kolçak ile Gayrimenkul'e Yön Verenler BENGÜTÜRK Tv ekranlarında her hafta Çarşamba günleri saat 12:00 - 12:50 arasında canlı olarak yayımlanıyor. Programın tamamını altta verilen bağlantılarla izleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta Gayrimenkul'e Yön Verenler programında ise Hatice Kolçak ile Gayrimenkul'e Yön Verenler BengüTürk Tv 27 Eylül 2017 yayınını buradan izleyebilirsiniz.