Hatice Kolçak isyan etti! "İzmir'de kiralar uçarsa yakanızı bırakmayız"

İzmir depremi sonrası fırsatçılar kira artışı için harekete geçmiş durumda. Bornova ve Seferihisar'da hasar tespiti çalışmalarında çok sayıda binanın girilemez olacağı beklenirken, diğer taraftan ev sahiplerinin fırsatçılık yaparak kiralara fahiş zamlar yaptığı iddia ediliyor...

Hatice Kolçak isyan etti! "İzmir'de kiralar uçarsa yakanızı bırakmayız"
Editör: Hakan A.
01 Kasım 2020 - 18:44
İzmir'de Bornova ve Seferihisar ilçelerinde hasar tespit çalışmaları Bakanlık talimatıyla hızla devam ederken, diğer taraftan sokakta kalan vatandaşlar evlerinin durumunu merak ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'kira yardımı başta olmak üzere, konut ihtiyacını çözeceğiz' açıklamasını yapmıştı. Şimdi gözler hasarlı binaların duyurulması ve sonrasında yaşanacak yeni kiralamalara çevrildi. Elazığ depremi sonrası konut kiralarına yapılan fahiş zamlar her kesimden büyük tepki çekmişti. İzmir depremi sonrasında bazı ev sahiplerinin kiracılarını arayarak yüzde 40 zam yapmak istedikleri bilgileri üzerine Kolçak, isyan ederek ev sahiplerine seslendi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 1 Kasım 2020 - İstanbul


İzmir'de yaşanan deprem sonrasında bölgede vatandaşlar adeta diken üzerinde. Depremin meydana geldiği günden bu yana 1000'e yakın artçı depremler yaşanan bölgede, Çevre ve Şehirclik Bakanlığı ekipleri hasar gören binaların tespiti için çalışma başlattı. Özel ekipler, depremde hasar gören ve girilemeyecek durumda olan binaları tespit için geniş bir ekiple çalışamalarını yürütürken, sağlam binalarda oturanları tedirgin edecek fahiş zamlar gündemde.

Hatice Kolçak, gelen şikayetler üzerine, 'İzmir depremini fırsat bilip kira fiyatlarını fahiş bir şekilde arttırmayı düşünenler yakanızı bırakmayız.' dedi.

Hasar tespit çalışmaları başladı

İzmir'de depremin etkili olduğu Seferihisar ve Bornova ilçelerinde vatandaşlar AFAD ve Belediye tarafından tahsis edilen çadırlarda kalıyor. Önümüzdeki günlerde Bakanlık çalışmasının sonuçları binalarda oturanlara iletilmeye başlanacak. Hasar göre binalara oturma izni verilmeyecek. Edinilen bilgiye göre şimdiye kadar 1000 civarında hasarlı bina tespitinin yapıldığı ifade ediliyor. Oturulamayacak durumda olan binalarda oturanlar yeni bir aramaya başlayacak. Ev sahipleri için Bakanlık yeni yapılaşma konusunda hasarlı binaların yıkım ve yapımında destekler sağlayacak.

Yakanızı Bırakmayız!

Emlak Pencerem Genel Yayın Yönetmeni, TÜSODER Emlak Komsyonu Başkanı Hatice Kolçak, ev sahiplerinin durumdan faydalanmak için kiralarına fahiş oranlarda zam yamaqya başladıklarına ilişkin gelen bilgiler üzerine isyan etti! İzmir'de benzer durumun olmaması adına vatandaşları uyardı. Gelen şikayetlerde ev sahibinin kiracısını arayarak mevcut kirasına yüzde 40 zam istemesi ile akıllara Elazığ depremi sonrası konut kiralarına yapılan fahiş zamlar geldi. Kolçak, 'yakanızı bırakmayacağız' dedi.

Hatice Kolçak'ın son videosu "Bre Vicdansızlar! İzmir'de kiralar Uçarsa Yakanızı Bırakmayız.."   YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. Videoyu izleyebilmek için tıklayın.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum