Havalimanlarından tüm taksiler yolcu alamayacak! O habere flaş...

Havalimanlarından tüm taksiler yolcu alamayacak! O habere flaş yalanlama

İstanbul'da havalimanı taksileri için isyan ettiren o haber İBB tarafından yalanlandı. AA tarafından servis edilen tüm taksilere havalimanlarından müşteri alabilme imkanı getirildiği, UKOME Toplantısın ilişkin habere İBB'den flaş bir açıklamayla yalanlama yapıldı.

30 Mayıs 2017 - 13:53 - Güncelleme: 30 Mayıs 2017 - 13:59

Bu sabah gündeme bomba gibi düşen Havalimanı taksi haberi hakkında yeni gelişme yaşanıyor. İstanbul'da taksiler için çıkan o habere ilişkin Büyükşehir'den son dakika açıklaması geldi. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Mayıs 2017 - İstanbul

İstanbul'un en pahalı ulaşım aracı taksiler, ve taksici esnafının sinirlerini alt üst eden o haber ile alakalı İBB'den son dakika açıklaması geldi. 

Gün içerisinde bugün en fazla ilgi çeken konulardan biri olarak öne çıkan ve Anadolu Ajansı (AA) tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) tüm taksilere havalimanlarından müşteri alabilme imkanı getirdiğine dair haberine, İBB'den flaş açıklama ile yalanlandı.

Konuya ilişkin resmi açıklamayı internet sitesi üzerinden duyuran İBB'den yapılan açıklamada, AA'nın duyurduğu söz konusu haberin doğru olmadığının altı çizildi.  "İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havaalanlarına dışarıdan yolcu getiren taksilerin, dönüş istikametinde yolcu alabilmeleri hususu görüşülmüş ve konunun tüm tarafların katılımı ile gerçekleştirilecek bir Alt Komisyon toplantısı ile değerlendirilmesine karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

İstanbul Büyükşeir Belediyesi İBB açıklamasında şu ifadeler kullanıldı;

Bazı internet sitelerinde yeralan; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) aldığı karar ile, kentteki tüm taksilere havalimanlarından müşteri alabilme imkanı getirildiği, UKOME Toplantısında şehirdeki tüm taksicilerin havalimanlarından müşteri alabilmesinin karara bağlandığı ifadeleri gerçeği yansıtmamaktadır. Şöyle ki: 
 
Söz konusu 25.05.2017 tarih ve 2017/4-5 sayılı UKOME kararı ile İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havaalanlarına dışarıdan yolcu getiren taksilerin, dönüş istikametinde yolcu alabilmeleri hususu görüşülmüş ve konunun tüm tarafların katılımı ile gerçekleştirilecek bir Alt Komisyon toplantısı ile değerlendirilmesine karar verilmiştir.
 
Haberde geçen ifade de olduğu gibi havaalanları içerisindeki taksi duraklarının umuma açık taksi durağı olarak değerlendirilmesini gerektiren herhangi bir karar alınmamıştır.
 
Karar konusu Alt Komisyon toplantısı en kısa sürede İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı koordinatörlüğünde düzenlenerek ilgililerine ve kamuoyuna konu hakkında bilgi verilecektir." denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..