Reklamı Geç
İnşaat sektörü istihdam verilerinde düşüş

İnşaat sektörü istihdam verilerinde düşüş

TÜİK verilerine göre İnşaat sektöründe istihdam rakamlarında düşüş yaşandı. İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri, I. Çeyrek: Ocak - Mart, 2017 verileri belli olurken, TÜİK'e göre İnşaat sektöründe istihdam yüzde 3,5 azalış gösterdi.

30 Mayıs 2017 - 12:28

Türkiye'nin lokomotif sektörülerinden inşaat sektöründe en son istihdam verileri belli oldu. İnşaat sektöründe artan satışlar üretim ve işgücü rakamalarına yansımadı, sektörüde düşüş TÜİK rakamlarına yansıdı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Mayıs 2017 - İstanbul

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İnşaat İşgücü Girdi Endekslerine ilişkin, I. Çeyrek: Ocak - Mart dönemine ait 2017 yılına ilişkin rakamları açıkladı. Buna göre, TÜİK verileri kapsamında Ocak-Mart döneminde İnşaat sektöründe istihdam yüzde 3,5 azaldığı kaydedildi.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2017 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,5 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 12,6 oranında azaldı.

İnşaat'ta çalışılan saat süresi yüzde 3,6 oranında azaldı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi 2017 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,6 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 13,1 oranında azaldığı TÜİK raporunda yer aldı.

İnşaat sektöründe brüt ücret-maaş yüzde 0,4 azaldı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi 2017 yılı I. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,4 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,1 oranında artış kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..