Hisse değerleri fırlayan Alibaba mutlu

Hisse değerleri fırlayan Alibaba mutlu

Bir Açıklama yaptı hisseleri fırladı... Birkaç saat geçmeden 3 milyar dolar kazandı kim mi tabi ki Alibaba'nı patronu Jack Ma...

10 Haziran 2017 - 12:37

Dünyanın en büyük ticaret platformlarının başında gelen Alibaba, son zamanlarda özel durum açıklamalarıyla parayı kırıyor. Şirketin patronu Jack Ma son açıklama sonrasında saatler içinde 3 milyar dolar gibi devasa bir parayı kazanmış oldu. Ünlü patron Jack Ma'nı serveti ise yükselişini sürdürürken 41.8 milyar dolar büyüklüğüne çıktığı kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Haziran 2017 - İstanbul

E-ticaret şirketleri arasında dünya genelinde alıcı ve satıcıyı gerek perakende, gerekse toptan olarak tek platform altında toplamayı başaran ve milyar dolarlık devasa bir şirket haline getirdiği Alibaba`nın kurucusu Jack Ma, şirketin gelirlerindeki artış beklentilerine borsada sadece saatler içerisinde öyle bir olumlu geri dönüş aldı ki.... Hisse değerleri bir anda fırlayan Alibaba, kurucusu Jack Ma`ya saadece birkaç saatte 3 milyar dolar kazandırdığı gelen son dakika bilgileri arasında.

Konuya ilişkin olarak bu hafta Perşembe günü yapılan açıklama kapsamında, şirket cirosunda yüzde 50 artış beklendiği bilgisinin piyasaya ulaşması sonrasında Alibaba hisseleri de hızla coştu. Borsada yaşanan bu doping etkisiyle, Jack Ma da servetine 2.8 milyar dolar kadar bir parayı servetine katmı oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..