Reklamı Geç
Hükümet kaçak işçi çalıştıran için düğmeye bastı

Hükümet kaçak işçi çalıştıran için düğmeye bastı

Hükümet yeni dönemde kaçak işçi çalıştıranın göz yaşına bakmayacak. Yapılan son düzenlemelerle kaçak işçi çalıştıran şirketlere ağır cezalar kesilmesi gündemde.

19 Eylül 2017 - 08:57

Ekonomik alanda önemli reformlar hazırlayan ve işçinin emeğine büyük önem veren hükümet, yeni dönemle birlikte özellikle sigortasız ve kaçak işçi çalıştıran firmaların üzerine gidecek göz açtırmayacak.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 19 Eylül  2017 - İstanbul

Yeni düzenlemelerin gündeme gelmesi, yeni yol haritasıyla hayata geçirmeye başlayacak olan hükümet elden maaş alma dönemini, sonlandırmaya hazırlanırken, diğer taraftan en önemli meselelerin başında yer alan Sigortasız işçi, kaçak işçi çalıştırana ağır cezalar keserek yeni yaptırımlar uygulayacak. İşverenin gözünün yaşına bakılmayacak.

Hükümet ve Maliye Bakanlığı yeni ekonomik reform paketleri üzerinde çalışmalarını sürdürürken, yeni yaptırımlar ve ülke ekonomisini milyarlarca lira zarara uğratan kalemleri belirleyerek üzerinde yeni formüller geliştiriyor. Bu konuların başında ise sigortasız, kaçak işçi çalıştırmak yer alıyor.

Artan sigortasız işçi çalıştıranlara yönelik çalışmalar meyvelerini vermeye devam ederken, göz açtırmamakta kararlı olan hükümet yeni eylem planlarını devreye almaya hazırlanıyor. Diğer taraftan son üç yılda kaçak işçi çalıştıran yaklaşık 200 bin işletmeye 1.2 milyar liralık ceza kesildiği kaydedildi. Şimdiden inşaat sektörü başta olmak üzere, sanayi ve diğer pek çok sektör mercek altında, sıkı sıkıya takip edilmeye başlandığı ifade ediliyor.