Reklamı Geç
İBB Başkanı Topbaş’dan Vatan Caddesi’ndeki arazi...

İBB Başkanı Topbaş'dan Vatan Caddesi’ndeki arazi açıklaması

İBB Başkanı Topbaş, "Vatan Caddesi’ndeki araziye de vatandaşların rahatsız olacağı bir şey yapmalarının söz konusu değil" dedi.

09 Mart 2017 - 09:11

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Vatan Caddesi üzernde bulunan araziye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 9 Mart 2017 - İstanbul

 İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, “Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi” projesi toplantısında basın mensuplarından gelen sorulara cevap verdi. Vatan Caddesi'nde gündeme gelen arazi ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

Topbaş: "Vatan Caddesi'ne AVM izni vermedik"

İBB’nin Vatan Caddesi’ndeki arsasına yönelik sorulara cevap veren Başkan Topbaş, “Üzüldüğümü belirtmek isterim. Sosyal medyadaki asılsız iddialarla ilgili yargı süreçleri başlatıldı. İstanbulluların bana olan bir güveni var, bu sebepten 3 dönemdir başkanlık yapıyorum. Meyveli ağaç taşlanır. Bütün prosedürlere uygun bir şekilde, İstanbulluların menfaatlerini her şeyin üzerinde tutarak değerlendirmeler yapıldı. Birileri faklı değerlendirmeler yapıyor. Oraya AVM yapmak istendi, izin vermedik. İstanbulluların şahsıma bir güven duygusu var, bu güveni kimseye istismar ettirmem. Bu kentin aleyhine hiçbir kararı belediyemiz kabul etmez, onaylamaz. Bu arsanın imar izni var. Ama meydan kalsın, boş kalsın hatta daha da genişletelim. Halkın kullanacağı bir hale getirilsin. Oraya rahatsız edecek bir şey yapmak istemeyiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..