Reklamı Geç
İBB’den Bahçelievler’e dev altyapı ve spor yatırımı

İBB'den Bahçelievler'e dev altyapı ve spor yatırımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Bahçelievler'de hayata geçirilen dev yatırımların ve Hizmetlerin Toplu Açılış Temel Atma ve Yüzme Havuzu Açılış Töreni Başkan Kadir Topbaş'ın katılımıyla yapıldı.

23 Mart 2017 - 08:10

İBB'den Bahçelievlere dev yatırım. Bahçelievler Yatırım ve Hizmetlerin Toplu Açılış Temel Atma ve Yüzme Havuzu Açılış Töreni yapıldı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 23 Mart 2017 - İstanbul

Bahçelievler’deki toplu açılış ve temel atma töreninde Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş önemli açıklamalarda bulundu.

13 yılda 98 milyar lira yatırım yaptıklarını, bu yıl da 16,5 milyar lira daha yatırım yapacaklarını aktaran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Görev süremiz boyunca Bahçelievler’e de tam 1 milyar 285 milyon lira yatırım yaptık. AK Partili belediyelerle İstanbul’da ve Türkiye’de hizmetin ardı arkası kesilmiyor. 17 milyona dayanan şehirde su ve atıksu problemi yok. Geçmişte plansız gelişten İstanbul’da ulaşımdan altyapıya ne ihtiyaç varsa yapmak için büyük gayret gösterdik. Bize gelen her türlü haklı talebi yerinde çözmeye çalıştık

Başkan Kadir Topbaş konuşmasında ayrıca, "Bahçelievler Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nu açıyoruz ve tüneller açarak atıksu kanalları yapmak için temel atıyoruz. Geçmişte dere taşkınlarında ne hayatlar kaybettik. Bu yatırımlar Bahçelievler’e hayırlı olsun. Bu ne ilk ne son… Siz bize destek verdiğiniz müddetçe bu yatırım ve hizmetlerin ardı arkası kesilmeyecek. Yeter ki siz 16 Nisan’da duruşunuzu ‘Evet’ olarak gösterin. Daha çok metro istiyorsak, ‘Evet’. Altyapı sorunları çözülsün istiyorsak, ‘Evet’. Daha çok yüzme havuzu istiyorsak, ‘Evet’. Spor tesisleri istiyorsak, ‘Evet’. Herkesin imrendiği bir İstanbul istiyorsak, ‘Evet’. Bütçesi tam takır olmamış bir şehir istiyorsak, ‘Evet’. Çöp yığınlarından geçilmeyen bir İstanbul olmasın istiyorsak, ‘Evet’. Hava kirliliği olmayan bir şehir istiyorsak, ‘Evet’. Bunlar sizin vereceğiniz yetkiyle gerçekleşiyor” ifadelerini kullandı.

- Açılışı Yapılan Yatırımlar

Bahçelievler Yarı Olimpik Yüzme Havuzu
Bahçelievler-Yenibosna Atıksu Aktarım Tüneli (1250 metre)
Atıksu ve Yağmur Suyu Kanalı (5 Kilometre)

- Temeli Atılan Yatırımlar

5 Mahalleye 12 Kilometre Atıksu ve Yağmursuyu Kanalları
Mehmet Akif Mahallesi’ne de 121Metre Uzunluğunda Atıksu Hattı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..