İBB evsiz vatandaşları İstanbul'da Florya kampında misafir ediliyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, evsiz vatandaşların İstanbul'da Florya kampında ağırladıklarını söyledi.

İBB evsiz vatandaşları İstanbul'da Florya kampında misafir ediliyor
Editör: Hakan A.
19 Aralık 2020 - 20:56
Yeni yıl 2021 yaklaşırken, aralık ayında soğuk geçen havalarda İstanbul'da evsiz vatandaşlar İBB tarafından misafir ediliyor. Soğuk geçen gecelerde kalacak yeri olmayan evsiz vatandaşlar için tüm imkanlar seferber edilmiş durumda.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri - 19 Aralık 2020 - İstanbul


İstanbul'da evsiz kalan vatandaşların yardımına İBB koşmaya devame diyor. Şehrin soğuk havasında sokakta kalan evsiz vatandaşlar Florya'da bulunan kampa yerleştirilerek her türlü ihtiyaçları gideriliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) evsiz vatandaşlara kalacak yer ve diğer ihtiyaçlarını gidermek için Florya'da bulunan kampı kullanıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle hafta sonları devam eden kısıtlamalarda evsiz vatandaşlar Florya'da misafir ediliyor.

Konuyla ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, twitter hesabından yaptığı paylaşımında, 'İBB, evsiz vatandaşlarımızın en büyük evidir. Sokakta kalan evsiz vatandaşlarımızın önce sağlık kontrollerini yapıp otellerde misafir ediyor sonra da Florya'daki kampımıza yerleştiriyoruz. Bize ALO 153'ten @ibbBeyazmasa ile sokakta kalan vatandaşlarımızı bildirebilirsiniz.'  ifadelerini kullandı. 

3 ÖĞÜN YEMEK İKRAM EDİLİYOR

İstanbul'da çeşitli noktalardan Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ekipleri tarafından toplanan evsiz vatandaşların korona testleri yapılıyor. Test sonuçları pozitif çıkan evsizlerin ayrıştırılması sonrasında, Florya'daki kampa götürülerek temizlik ihtiyaçları gideriliyor. BUrada sıcak duş imkanı ve günde 3 öğün yemek verilern evsizler kampta yeşillikler içerisinde günlerini geçirebiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum