İhlas, China Silk Road Group ile stratejik ortaklığa imza attı

İhlas, China Silk Road Group ile stratejik ortaklığa imza attı

Çin’in tarihi İpek Yolu’nu canlandırma girişimine ortak olan İhlas, Çin'in önde gelen firmalarından China Silk Road Group ile stratejik ortaklığa başladı.

11 Temmuz 2017 - 10:06

Türkiye'nin önemli şirketlerinden İhlas, Çinli şirketle stratejik ortaklığa başladı. Çin'in önde gelen firmalarından China Silk Road Group ile stratejik ortaklığa imza atan İhlas, China Silk Road Group ile Türkiye’de ortak şirket kuracakları açıklandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 11 Temmuz 2017 - İstanbul

İhlas Gayrimenkul Geliştirme, İhlas – China Silk Road A.Ş. adıyla faaliyet gösterecek ortak girişimle, Türkiye’den projelerine finansman arayan Türk Şirketleri ile Çin şirketlerini buluşturacak ve Türkiye’ye yapılacak büyük proje ve yatırımlar için Çin’den ortaklıklar ve finansman getirecek.

Bu çalışmanın ilk adımı olarak China Silk Road, İhlas ile birlikte BOTAŞ ihalelerine, enerji projelerine, alt yapı işlerine, birlikte teklif sunmak da dahil danışmanlık hizmeti vermek için dünya devi Petro China’yı da aralarına alarak iş birliğini geliştirmek istiyor. İhlas, BOTAŞ gaz depolama ihalelerine Petro China şirketi olan Huan Qiu ile ortaklık yaparak katılacak.

China Silk Road Group Başkanı Yan Li Jin, Başkan Yardımcısı Chen Hong Jian ve  İhlas Holding Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören’in de katıldığı basın toplantısı İhlas merkez binasında gerçekleşirken, imza töreninde ortaklığın temelleri atılnış oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..