İkinci el ve sıfır otomobil alacaklar dikkat! 0,49 ve 0,69 faizli kredi kullanımı bugün başladı...

Sıfır ve ikinci elde kredi fırsatı! Otomobilini değiştirmek, yeni bir araç almak isteyenler için açıklanan, Ziraat bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın vereceği sıfır ve ikinci el taşıt kredisi desteği için başvurular bu sabah itibariyle başladı.

İkinci el ve sıfır otomobil alacaklar dikkat! 0,49 ve 0,69 faizli kredi kullanımı bugün başladı...
Editör: Hakan A.
05 Haziran 2020 - 15:01
Otomobil ve motosiklet hayali kuranlar dikkat! Kamu bankaları kredi desteğine başladı. Ekonomide koronavirüsün etkilerini azaltmak, piyasaları canlandırmak amacıyla yeni kredi finansman paketinin açıklanmasından sonra büyük hareketlilik başlamış durumda. Kamu bankaları harıl harıl kredi dağıtıyor... Konut, otomobil, motosiklet, ev eşyaları, mobilya ve pek çok alanda kredi ihtiyaçlarına finansman kredi destek paketi ile kamu bankaları destek sağlamaya başladı.

Sıfır ve ikinci el otomobil için merakla beklenen kredi destek paketi kamu bankalarınca verilmeye, başvuruların alınmasına bu sabah başlandı. Özellikle ikinci el otomobil piyasalarında büyük hareketlilik bekleniyor.  0,49 ve 0,69  faiz oranları ile taşıt kredisi için başvurular resmen başladı! 3 kamu bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat bankası tarafından kullandırılacak yeni kredi paketi içerisinde yer alan otomobil ve motosiklet kredileri için başvuru yapacaklar bu habere dikkat! Kamu bankaları bu sabah itibariyle kredi kullandırmaya başladı. İşte ayrıntılar...

3 Kamu bankası vatandaşa koronavirüs salgını döneminde kredi desteğini hiç kesmeden gece gündüz taleplere yetişmeye çalıştı. Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan yeni kredi finansman paketi ile alakalı gelişmeler devam ediyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi dev kamu bankalarının vereceği kredilerde ilk 6 ay geri ödeme olmayacak.

Toplam 60 aya kadar da vade seçeneği sunulan kredi destek paketlerine başvurular hızlı başlamış durumda. Faiz oranları ikinci el için aylık yüzde 0,82, yerli üretim sıfır kilometre araçlar için 0,49 ve 0,69 olarak belirlendi. Avantajlı oran, 7 yaş ve altındaki araçlar için geçerli olacak. Alıcılar en fazla 150 bin liralık kredi çekebilecek.

Bu arada sadece taşıt değil sosyal hayatı destek paketi için de başvurular bugün başladı.

Bankalar; mobilya, elektronik, beyaz eşya firmaları ile anlaşma yapacak. Bireysel müşterilere satın alacağı ürünler için asgari 3 bin, azami 30 bin lira kredi desteği verilecek.

Sosyal hayatı destek kredisi de aylık yüzde 0,55'ten 6 ay ödemesiz ve 60 ay vadeli olacak. 

Konut kredisi için başvurular son iki günde rekor seviyeye geldi! 0,64 faizli konut kredisi için 2 günde 15 Bin başvuru yapıldı!


YORUMLAR

  • 0 Yorum