İkitelli Şehir Hastanesi tam gaz

İkitelli Şehir Hastanesi tam gaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı bir törenle finansman anlaşması imzalanan ve Dünyanın en büyük hastanelerinden birisi olacak İkitelli Şehir Hastanesi’ni Rönesans inşa edecek.

22 Temmuz 2017 - 09:18

İkitelli Şehir Hastanesi inşaatında önemli adım! Türkiye'nin en büyüğü olacak olan İkitelli Şehir Hastanesi’nde önemli bir viraj dönüldü. Hayat geçirildiğinde Dünyanın en büyük hastanelerinden birisi olacak İkitelli Şehir Hastanesi’nin finansmanı tamam. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla anlaşma imzalandı. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 22 Temmuz 2017 - İstanbul

İkitelli'de hayata geçirilecek olan devasa şehir hastanesi için kredi finansman anlaşması yapan Rönesans, çalışmalarını hızlandırdı. Rönesans Sağlık Yatırım’ın Japon Sojitz ortaklığı ile Kamu Özel İşbirliği modeli kapsamında hayata geçirmeye hazırlandığı İkitelli Şehir Hastanesi’nin 163 milyar JPY tutarındaki finansal kapanışı için devletin üst kademesinin de katıldığı imza töreniyle tamamlanmış oldu. 

Toplamda 2 bin 700 yatak kapasitesinden oluşacak İkitelli Şehir Hastanesi için gerekli finansman Japon Devlet Bankası Japan Bank for International Corporation (JBIC), Nippon Export and Investment Insurance (NEXI), Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC), Bank of Tokyo-Mitsubishi (BTMU), Nippon Life Insurance Company, Dai-ichi Life Insurance Company, The Iyo Bank ve Standard Chartered Bank’in bulunduğu 8 farklı global finans kuruluşunca sağlandığı kaydedildi.

10 Bin kişiye istihdam sağlayacak olan İkitelli Şehir Hastanesi, 2.000’den fazla sismik izolatörü ile 1 milyon m2’nin üzerinde inşaat alanı üzerinde inşa edilecek.

Toplantıda konuşan Rönesans Sağlık Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu, "203 Milyar Japon Yeni tutarındaki bu yatırımla dünyanın en büyük hastanelerinden birini İkitelli’de inşa etmek için ilk adımı attık. İstanbul’un deprem riskine karşı güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde alındığı İkitelli Şehir Hastanesi en yüksek teknolojilerle donatılacak. Rönesans Sağlık Yatırım olarak Kamu-Özel İşbirliği modeli kapsamında 2020 yılına kadar 4.3 milyar dolarlık yatırımla yaklaşık 3.200.000 m² inşaat alanına ve 9.500 yatak kapasitesine sahip olan sağlık tesisleri inşa etmeyi planlıyoruz." dedi.

 

ikitelli, şehir hastanesi 2017

ikitelli, şehir hastanesi 2017

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..