İletişim Başkanlığı'ndan art arda açıklamalar: Soylu'nun istifası kabul edilmemiştir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa açıklaması sonrasında bir anda alevlenen siyasette son dakika gelişmesi yaşanıyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Danışmanlığı'ndan peş peşe açıklamalar geldi.

İletişim Başkanlığı'ndan art arda açıklamalar: Soylu'nun istifası kabul edilmemiştir
Editör: Hakan A.
13 Nisan 2020 - 00:01
Süleyman Soylu'nun istifası tüm Türkiye'yi şok ederken, gelen son dakika haberlerine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan istifayı kabul etmedi. Süleyman Soylu görevinin başında.

Güncel Haberleri  - 13 Nisan 2020 - İstanbul


Türkiye koronavirüs salgını ile olağanüstü günler yaşarken, siyasetin önemli figürlerinden İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu'nun son dakika istifa haberi bir anda gündemin ilk maddesi oldu. Bakan Soylu sosyal medya hesabından istifa dilekçesini ve gerekçesini paylaşmasının üzerinden kısa bir süre sonra Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı art arda açıklamalarda bulundu. 

Konuyla alakalı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

Sayın Bakanımız istifa talebini Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. 

Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.

İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.

15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.

Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.

Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.' denildi. 

İletişim Başkanlığı'ndan art arda açıklamalar: Soylu'nun istifası kabul edilmemiştir

YORUMLAR

  • 0 Yorum