Flaş gelişme: Süleyman Soylu istifa etti!

Sokağa çıkma yasağı eleştirileri sonrasında Bakan Soylu'dan bugün gelen öz eleştiriler sonrasında son dakika gelişmesi yaşanıyor. Sıcak gelişmenin ayrıntıları ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa nedeni ayrıntıları belli oldu.

Flaş gelişme: Süleyman Soylu istifa etti!
Editör: Hakan A.
12 Nisan 2020 - 21:38 - Güncelleme: 13 Nisan 2020 - 00:06
Siyasi kulisleri hareketlendiren gelişme İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. Bakan soylu istifa ettiğini duyurdu. Bakan Süleyman Soylu'dan son dakika açıklaması...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa ettiğini bu açıklama ile kamuoyuna duyurdu. 10 Nisan tarihinde koronavirüs nedeniyle alınan sokağa çıkma yasağı sonrasında yaşanan gelişmelerde sert eleştirilere maruz kalan Bakan Soylu görevden ayrıldığını duyurdu.

SON DAKİKA: 

İletişim Başkanlığı'ndan art arda açıklamalar: Soylu'nun istifası kabul edilmemiştir


Bakan Soylu Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a yaptığı açıklamasında, '

- SINIRLI BİRİKME: Bir buçuk-iki saatlik bir süreçte bazı kısıtlı bölgelerde bir yığılma oldu. Çok sınırlı sayıda bir birikme oldu. Doğrudur. Ben bunu öngörmedim. Tecrübem var. Ama yine de o saatteki bu çok sınırlı birikmenin büyük bir problem oluşturacağını düşünmüyorum.

*

- ELEŞTİRİLERİ KABUL ETTİM: Zamanlaması açısından alınan karar, bakanlığımıza ait bir karardır. Bir kez daha söylüyorum: Eleştirileri de aldım kabul ettim. Hakaretleri de kabul ettim.

*

- ÜÇ GÜN ÖNCE: Biz diğer ülke örneklerini inceledik. O örneklerde şunu gördük: İki-üç gün önce ilan edilen sokağa çıkma yasakları marketlere büyük bir hücumu getiriyor. Böyle bir şey yaşanmasın istedik.

*

- NEDEN 23.59 DEĞİL: Saat 21.00 itibarıyla marketler kapanıyor. Bunu düşünerek yasak kararını 21.00’den sonra ilan ettik. Bazıları 23.59’da ilan etseydiniz diyor. Ancak o zaman da insani açıdan büyük sorunlarla karşılaşabilirdik. Bir ziyarete gitmiş, bir yere gitmiş insanlarımız açısından çok büyük sorun olacaktı. Birkaç saat öncesinden haber verilmesi gerekliydi.'


İşte Bakan Soylu'nun istifa açıklaması;

içişleri bakanı süleyman soylu istifa açıklaması

YORUMLAR

  • 0 Yorum