İmar Barışı Hesaplama Aracı (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Kayıt Belgesi hesaplaması Online)

İmar Barışı sürecinde oturduğunuz eve Yapı Kayıt Belgesi almak istiyorsanız mutlaka kullanmanız gereken bir hesaplama aracını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kullanıma sundu. İşte online olarak İmar Barışı Hesaplama Aracı (Yapı Kayıt Belgesi hesaplama)

İmar Barışı Hesaplama Aracı (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Kayıt Belgesi hesaplaması Online)
Editor: Hakan A.
14 Haziran 2018 - 09:09

İmar Barışı ile Yapı Kayıt Belgesi Hesaplama Aracı kulşlanmak isteyenlere müjde. Bakanlık sitesinde ücretsiz olarak Yapı Kayıt Belgesi Hesaplama Aracı kullanıma sunuldu. Türkiye genelinde 16 milyona yakında konut ve iş yerini yakından ilgilendiren İmar barışı hızla devam ediyor. Bakanlık verilerine göre, e-devlet üzerinden yapı kayıt belgesi almak için başvuru yapanların sayısı ilk günden bugüne kadar 250 bin kişiyi geçti. Vatandaş devlet ile İmar Barışı ile hızla barışmaya devam ediyor. 

Diğer taraftan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı vatandaşın kolay biçimde hesap yapabilmesi, yapı kayıt belgesi sürecinden en doğru biçimde faydalanması adına hizmetlerine yenilerini ekliyor. Bakanlık desteği ile İmar Barışı için oluşturulan web sitesine yeni bir hesaplama aracı yerleştirildi. Yapı Kayıt Belgesi Hesaplama Aracı ile gayrimenkulünüzün hesaplamasını en doğru biçimde adım adım yapabileceksiniz.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 14 Haziran 2018 - İstanbul

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İmar Barışı süreci kapsamında Yapı Kayıt Belgesi almak isteyenlere oldukça büyük kolaylıklar sunmaya devam ediyor. İdare bu çerçevede resmi web sitesi üzerinden vatandaşın sorunlarına çözüm bulacak hesaplama aracını yayına aldı. Vatandaş Yapı Kayıt Belgesi almak için Bakanlık web sitesi üzerinde hizmete konulan "İmar Barışı Hesaplama Aracı" sayesinde hızla oturduğu, sahip olduğu taşınmaz ile alakalı sorgulama/hesaplamayı en doğru ve hızlı biçimde gerçekleştirebilecek.

Büyük kullanım kolaylığı sayesinde Yapı Kayıt Belgesi Hesaplama Aracı sayesinde gerçek değerlere yakın sonuçlar elde edilecek ve kalan kısım için ise e-devlet kapısından giriş yapılarak başvuru süreci tamamlanmış olacak.

Yapı Kayıt Belgesi Hesaplama Aracı'nda hangi sorular soruluyor?

Merak edenler ve kullanmak isteyenler için Yapı Kayıt Belgesi Hesaplama Aracı'nın nasıl kullanılacağını görselleri ile sizler için haberimizde yer vermek istedik.  Yapı Kayıt Hesaplaması Aracında toplamnda 6 adet soru bulunuyor. er bir soru vatandaşın sahip olduğu konut veya iş yerine özel olan sorular. Buy soruları tıklayıp adım adım hesaplamayı gerçekleştirebileceksiniz.

İşte hesaplama aracında sorulan o sorular ve ekran görselleri... Altta verilen isimlere tıklayıp Bakanlık resmi web sitesineden hızlıca Yapı Kayıt Belgesi Hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Altta verilen hesaplama aracındaki sekmeler linklenerek kolaylık olması amacıyla sizlere hazır halde sunulmuştur. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı resmi internet sitesine ise http://imarbarisi.csb.gov.tr/ adresinden erişebilirsiniz.

1-) YAPIDA BİR KONUT BAĞIMSIZ BÖLÜM İÇİN BAŞVURULMASI HALİNDE 

Yapı Kayıt Belgesi Hesaplama Aracı (Online)

Yapı Kayıt Belgesi Hesaplama Aracı (YAPIDA BİR KONUT BAĞIMSIZ BÖLÜM İÇİN BAŞVURULMASI HALİNDE)

2-) YAPIDA BİR İŞYERİ BAĞIMSIZ BÖLÜM İÇİN BAŞVURULMASI HALİNDE

3-) TAMAMI KONUTTAN OLUŞAN BİR YAPIDA YAPININ TAMAMI İÇİN BAŞVURULMASI HALİNDE

4-) TAMAMI İŞYERİNDEN OLUŞAN BİR YAPIDA YAPININ TAMAMI İÇİN BAŞVURULMASI HALİNDE

5-) KONUT+İŞYERİNDEN OLUŞAN (KARMA) BİR YAPIDA YAPININ TAMAMI İÇİN BAŞVURULMASI HALİNDE

6-) GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ YAPISINDA BAŞVURUDA BULUNULMASI

Bakanlık Yapı Kayıt Belgesi Hesaplama aracını kullanacakları bilfgilendirdi.

Kısa bilgilendirme açıklamasında ise; "Bu sayfa sadece bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek değerler E-Devlet kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden başvurunuz sonrasında netleşecektir. İşleminizi seçerek hesaplama işlemine geçebilirsiniz." ifadelerine yer verildi.

e-Devlet Kapısı Üzerinden Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuru esnasında izlenecek adımlar aşağıdaki videoda anlatılmaktadır.

VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum