İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın tedavisi hastanede devam edecek

Geçtiğimiz hafta itibariyle koronavirüs testi pozitif çıkan ve tedavisine başlanan İngiltere Başbakanı Boris Johnson hastaneye kaldırılarak tedavisinin hastane ortamlarında devam edilmesine karar verildi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın tedavisi hastanede devam edecek
Editör: Hakan A.
06 Nisan 2020 - 08:36 - Güncelleme: 06 Nisan 2020 - 08:37
Dünya Covid-19 (CoronaVirus) salgını nedeniyle zor zamanlar geçirirken, virüs liderlere bulaşmaya ve ülkeleri zora sokmaya başladı. Geçen hafta koronavirüs tanısı konan İngiltere Başbakanı Boris Jhonson için hastane kararı verildi.

İngiltere'de dün Kraliçe Elizabeth tarihi konusmalarindan birini yaparak halka seslenirken, Corona Virus hakkinda vatandaşlarına açıklamalarda bulundu. Moral olarak kamuoyunda algılanan konuşma dışında bir diğer önemli gelişme ise İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın hastaneye kaldırılması oldu. İngiltere Başbakanı Boris Johnson karantinada rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı.

Son 1 haftadır koronavirüs testlerinin pozitif çıkması nedeniyle evinde tedavi altına karantinada bulunan İngiliz Başbakan Johnson için hastane ortamında tedavisine devam edilmesi kararı verildi. 

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs testinin pozitif çıkmasının üzerinden 10 gün geçmesine rağmen semptomlarının devam etmesi nedeniyle dün test yapılması için hastaneye kaldırıldı. Johnson'un hastanede olması nedeniyle kabinenin koronavirüs toplantısının, Johnson yerine Dışişleri Bakanı Raab başkanlığında gerçekleştirileceği iddia ediliyor.

Virüs salgını nedeniyle özellikle ilk zamanlarda 'Corona virüsüne karşı özel tedbir almaya gerek yok', 'Zayıf ölür, güçlü olan kalır' cümleleriyle anılan ve başbakanlık konutu 10 numaraya tuvalet kağıtları ile gıda stoğu yapmaktan kaçınmayan İngiliz Başbakan Johnson şimdi hastanede tedavi ediliyor.  


YORUMLAR

  • 0 Yorum