İptal edilen Emlak Konut GYO Sarıyer Ayazağa ihalesi ilk oturumuna 4 firma teklif verdi

Emlak Konut GYO'nun İstanbul Sarıyer Ayazağa ihalesi Ocak ayında iptal edilmişti. Bugün yapılan yeni ihaleye katılan 4 firmanın teklifleri alındı.

İptal edilen Emlak Konut GYO Sarıyer Ayazağa ihalesi ilk oturumuna 4 firma teklif verdi
Editör: Hakan A.
09 Mart 2021 - 16:16
İstanbul Sarıyer'de Ayazağa bölgesinde Emlak Konut GYO mülkiyetinde olan dev arsa ihalesine 4 şirket teklif verdi. İlk oturumda teklif veren inşaat firmaları açıklandı.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 9 Mart 2021 - İstanbul


Türkiye'nin dev proje geliştiricisi şirketi Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) İstanbul Sarıyer'deki arsa ihalesinin 1. oturumunu bugün tamamladı. 

İstanbul Sarıyer ilçesi sınırları içerisinde Ayazağa bölgesinde yer alan arsa, ihale yöntemiyle projelendirilecek. Emlak Konut ise gelirden pay alacak. İhalenin ikinci ve son oturumunun tarihi ise henüz verilmedi.


20 OCAK 2020'DE YAPILAN İHALE İPTAL EDİLMİŞTİ!

İlk olarak 2021 Ocak ayında ihalesi gerçekleştirilen Sarıyer arsa ihalesine en yüksek teklif Ebruli İnşaat tarafından verilmişti. Emlak Konut tarafından yapılan incelemeler ve değerlendirmeler sonucunda şirketin verdiği teklifin gerçek dışı olarak nitelendirilmesi sonrasında ihale iptal edilmişti.

Son Dakika: Emlak Konut GYO, Sarıyer Ayazağa ihalesini iptal etti! 

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, Emlak Konut GYO'nun Sarıyer'de bulunanh arsası için gelir paylaşımı modeli ile ilk ihalesinin yapıldığı kaydedildi. 

KAP'a yapılan resmi açıklamada, "İstanbul Sarıyer Ayazağa Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. Oturumu 09.03.2021 tarihinde saat 11:00 da yapılmıştır. Söz konusu ihalenin ön yeterlik bölümüne katılan 4 istekli ekte listelenmiştir. 
  
İhale komisyonu tarafından isteklilere ait ön yeterlik zarfları içerisindeki belgelerin ayrıntılı değerlendirilmesinden sonra, ihalenin Pazarlık-Açık Artırma-Kapalı Zarf Teklif Alma bölümünü içeren 2. Oturumunun tarihi ve saati isteklilere yazı ile bildirilecektir." denildi.

EMLAK KONUT GYO İSTANBUL SARIYER ARSA İHALESİNE KİMLER TEKLİF VERDİ?

Bugün ilk oturumu yapılan arsa satışı karşılığı gelir paylaşım modeli ihalesi tamamlanırken, İstanbul Sarıyer Ayazağa ihalesine hangi firmaların teklif verdiği merak ediliyordu. İşte ihaleyte katılarak teklif veren 4 şirket.

EMLAK KONUT GYO A.Ş. İstanbul Sarıyer Ayazağa Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi (RSM Tender) 1.Oturumuna katılan firmalar...
  • 1 ELTES İNŞ. TES. SAN. TİC. A.Ş.
  • 2 PASİFİK GAYR. YAT. İNŞ. A.Ş.
  • 3 CİTADEL GAY. YAT. A.Ş. & LUKS GAY. YAT. A.Ş. İŞ ORTAKLIĞI
  • 4 İNTAYA İNTES İNŞ. TAAH. YAT. TİC. A.Ş.

15 ve 20 Ocak 2021 tarihlerinde yapılan ihalelerde çok sayıda firma katılım göstermişti. Aradan geçen süreç içerisinde 9 Mart Salı günü gerçekleştirilen ihaleye sadece 4 firmanın katılması dikkat çekti.

Emlak Konut GYO İstanbul Sarıyer Ayazağa ihalesini kazanan firma belli oldu 


YORUMLAR

  • 0 Yorum