İş Bankası, 745 Milyon TL'lik takipteki alacağını 5 varlık şirketine sattı

Türkiye'nin en eski ve en büyük bankalarından olan İş Bankası, kredi alacaklarından oluşan 745 Milyon tutarında alacağını 5 varlık şirketine sattı.

İş Bankası, 745 Milyon TL'lik takipteki alacağını 5 varlık şirketine sattı
Editör: Hakan A.
18 Mart 2021 - 07:37
Türkiye'deki dev bankalar kredi borçlarını tahsil etmekte zorlanırken, geçmişe yönelik takipte olan alacaklarını varlıkşirketlerine uygun rakamlarla satıyorlar. Yeni bir satış işlemi İş Bankası tarafından 5 Carlık şirketine yapılan alacakların devri ile gerçekleştirildi.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 18 Mart 2021 - İstanbul


Türkiye'nin en büyük bankaları arasında yer alan İş Bankası, takipte bulunan alacaklarını varlık şirketine sattığını duyurdu.

Konuyla alakalı resmi açıklama Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılırken, açıklamada İş Bankası'nın takipteki alacaklarının 745 Milyon TL büyüklüğünde olan tutarını yaklaşık 71 Milyon 850 Bin TL bedelle bir varlık şirketine satıldığı kaydedildi.


KAP açıklamasında, "Yapılan ihaleler sonucunda Bankamız takipteki krediler portföyünün 745 milyon 485 bin 561 TL tutarındaki kısmını oluşturan alacaklarımız, 71 milyon 850 bin TL'lik satış bedeli nakden tahsil edilmek suretiyle Emir Varlık Yönetim AŞ, İstanbul Varlık Yönetim AŞ, Gelecek Varlık Yönetimi A., Hedef Varlık Yönetim AŞ ve Arsan Varlık Yönetim AŞ'ye devredilmiştir." denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum