İSPARK 2018'de 4 Milyon TL kar etti

2018 genelinde 4 milyon TL kâr elde eden İSPARK, kârını yeni otoparklar, bisiklet parkları gibi yatırımlarla İstanbullulara daha iti hizmet vermek için yatırımlarını sürdürecek.

İSPARK 2018'de 4 Milyon TL kar etti
Editör: Hakan A.
04 Ocak 2019 - 08:47

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden biri olan otopark çözümleri sunan İŞPARK'ın 2018 yılında elde ettiği net kar açıklandı. Başkan Uysal, İŞPARK'ın net karını açıkladı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 4 Ocak 2019 - İstanbul


Megaşehir İstanbul'da seçimler için geri sayım devame derken, mevcut başkan Uysal'dan şirketler ile alakalı açıklama geldi. Geçtiğimiz günlerde basında çıkan İBB şirketleri zarar ediyor haberleri sonrasında Başkan Uysal, İBB iştiraki şirketler hakkında bilgiler paylaşırken, çıkan haberlerin doğru olmadığının altını çizdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin şirketlerinden biri olan ve şehir genelidne otopark hizmeti sunan İŞPARK, karlılığı ile yeni yatırımların da önünü açıyor.İBB Vaşkanı Mevlüt Uysal, İŞPARK'ın 2018 yılında ne kadar kar ettiğini açıklarken, “İBB şirketlerinin yıl sonu itibariyle zarar etmesi gibi bir durum söz konusu değil. Bu yıl sonu İSPARK’ın 4 milyon TL kârı var. Bu kâr da yeni otoparklar, bisiklet parkları gibi yatırımlarla İstanbullulara hizmet için kullanılıyor” dedi.

UYSAL: “İBB ŞİRKETLERİ ZARAR ETMİYOR”

İBB şirketlerinin zarar etmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığına vurgu yapan Uysal, “Şirketler son çeyrekte toplu ödeme yapar. İBB şirketlerinin yıl sonu itibariyle zarar etmesi gibi bir durum söz konusu değil. İSPARK’ın da zarar ettiği yok. Bir şirketin kâr veya zarar oranı yıl sonunda belli olur. Yıl sonu rakamlarına baktığımız zaman nereye, ne kadar yatırım yapılmış, toplamda ne kadar ciro yapılmış bunlar gayet açık ve net. Bu yıl sonu itibariyle İSPARK’ın 4 milyon TL kârı var” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum