Isparta'da 4 ilçede bazı alanlar hakkında flaş karar

Isparta iline bağlı 4 ilçe sınırlarında yer alan bazı alanlar ile alakalı olarak Bakanlık önemli kararı açıkladı.

Isparta'da 4 ilçede bazı alanlar hakkında flaş karar
Editör: Hakan A.
06 Ocak 2021 - 10:35
Türkiye genelinde kesin korunması gereken alanların statüleri ile alakalı yen kararlar almaya devam eden Bakanlık, Isparta'da 4 ilçede bulunan bazı alanlar hakkında Kesin Korunacak Hassas Alan Olarak Tescil ve İlan Edilmesine yönelik kararı açıklayarak Resmi Gazete'de yayınladı. İşte Isparta iline bağlı Eğirdir, Gelendost, Senirkent ve Yalvaç İlçelerinde bulunan bazı alanlar hakkında verilen önemli kararın ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Ocak 2021 - İstanbul 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ülke genelinde pek çok il sınırları içerisinde yer alan önemli korunacak hassas alanların belirlenmesi ve korunması yönünde önemli adımları atmaya devam ediyor. Bu çerçevede bugün yayınlanan yeni karar kapsamında Isparta iline bağlı 4 farklı ilçede yer alan önemli korunacak alanlar hakkında yeni bir karar alınarak uygulamaya konuldu.

–– Isparta İli, Eğirdir, Gelendost, Senirkent ve Yalvaç İlçeleri Sınırları İçerisinde Bulunan Eğirdir Gölü Doğal Sit Alanının Koruma Statüsünün Yeniden Değerlendirilmesi Sonucunda, Sınır ve Koordinatları Gösterilen Alanın Kesin Korunacak Hassas Alan Olarak Tescil ve İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3357)


Isparta'da 4 ilçeyi kapsayan ve ilan edilen yeni korunacak alanlara dair bugün yayınlanan Resmi Gazete ilanı ve diğer ekli krokileri görmek için ilgili gazetenin sayısına buradan ulaşabilirsiniz.

Isparta, Gelendost, Senirkent ve Yalvaç İlçelerini kapsayan kesin korunacak alanlar listsine dair görsel ve kapsadığı alanları alttaki krokilerden inceleyebilirsiniz.

ıspartada kesin korunacak hassas alanlar kararı 4 ocak 2021

YORUMLAR

  • 0 Yorum