İstanbul 3. Havalimanı yarısından fazlası tamamlandı

İstanbul 3. Havalimanı yarısından fazlası tamamlandı

3. İstanbul Havalimanı projesinde son durum... İGA tarafından büyük bir hızla inşaatı devam eden, Dünya üzerinde İstanbul'u merkez yapacak 3. Havalimanı çalışmalarında inşaatın yarısından fazlasının yüzde 52'lik diliminin tamamlandı.

13 Mayıs 2017 - 14:40 - Güncelleme: 13 Mayıs 2017 - 14:41

İstanbul'un dev havalimanı projesinde gelinen son durum... Yapımını İGA'nın üstlendiği Dünyanın dikkatle takip ettiği 3.İstanbul Havalimanı projesinde son durum bilgileri güncellendi. İstanbul 3.Havalimanı inşaatında büyük ilerleme devame derken, devasa projenin yarısının tamamlandığı bildirildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 13 Mayıs 2017 - İstanbul

İstanbul Yeni Havalimanı projesi hızla ilerliyor... Hava ulaşımında İstanbul'u Dünyanın merkezi haline getirecek, her yıl milyonlarca yolcu tarafından kullanılacak 3.Havalimanı projesi kapsamında işler tam hız devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta ilk kez özel bir organizasyonla, pistine model uçak ve insansız araçların indirildiği 3. Havalimanı inşaat çalışmalarına aralıksız devam ediliyor. İnşaat çalışmalarına ilişkin edinilen son bilgiye göre çalışmalarda yüzde 50'lik dilimin tamamlandığı gelen haberler arasında. 24 saat 3 vardiya esasıyla büyük bir hızla sürdürülen 3.Havallimanı inşaatında program dahilinde etaplar teker teker bitiriliyor. 

İnşaat çalışamalarına dair açıklamada blunan İGA Havalimanları İnşaatı CEO'su Yusuf Akçayoğlu, yapımı devam eden 3. Havalimanının yüzde 52'sinin tamamlandığının altını çizdi.

 Akçayoğlu açıklamasında, "Projemizin yüzde 52’sini tamamladığımız bugünlerde, 2 bin 800 beyaz, 23 bin 200’ü mavi yaka olmak üzere toplam 26 bin kişi canla başla havalimanımızı Türkiye ile buluşturmak için çalışıyor. 442 kişilik iş sağlığı ve güvenliği ekibimizle gerçekleştiriyoruz. İstanbul yeni havalimanı projesi kapsamında, İGA ve alt yükleniciler dahil bu aya kadar 81 bin 069 kişiye işe giriş eğitimi verildi. Güvenli sürüşten iskele kurulumuna, yüksekte çalışma ve kurtarma, ilk yardım ve yaşam hattı kurulumu gibi 19 farklı alanda eğitimler veriyoruz." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..