İstanbul Bağcılar'da o mahalle riskli alan ilan edildi

İstanbul Bağcılar ilçesinde oturanlar bu habere dikkat! Bir mahallede belirlenen alanların tamamı kentsel dönüşüm kapsamında riskli alan ilan edildi.

İstanbul Bağcılar'da o mahalle riskli alan ilan edildi
Editör: Hakan A.
02 Aralık 2020 - 09:05
Türkiye'nin pek çok il ve ilçesinde sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde yeni riskli alanlara İstanbul'da Bağcılar ilçesinde bazı alanlar eklendi. Hayata geçirilecek yeni projelerin önünü açmak için, Bağcılar ilçesinde belirlenen bazı alanların riskli alan ilan edilmesine karar verildi. İşte riskli alan ilan edilen yeni alanların listesi ve diğer ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Kentsel Dönüşüm Haberleri  - 2 Aralık 2020 - İstanbul


İstanbul'da Bağcılar ilçesinde oturanları yakından ilgilendiren riskli alan ilanına ilişkin son dakika ayrıntılar belli oldu. Bu ilçede o mahallede oturanlar dikkat! Kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde İstanbul Bağcılar'da bazı alanların riskli alan ilanı bugün Resmi Gazete'de duyuruldu.

İstanbul'da yürütülen kentsel dönüşüm projeleri çerçevesinde yeni riskli alanların belirlenmesi amacıyla ilçe ve mahallelerde çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Bugün Resmi Gazete'de ilan edilen İstanbul Bağcılar'daki riskli alanların detayları belli oldu.


İstanbul'un önemli ilçelerinden Bağcılar ilçesinde bazı alanların riskli alan ilan edilmesi hakkında karar bugün yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. İlçenin önemli yerleşim yeri olan bir mahalle komple riskli alan ilan edilmiş oldu.

İlgili kararda, İstanbul ili, Bağcılar ilçesi, Göztepe Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın riskli alan ilan edilmesine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında kanunun 2 inci ve ek 1 inci maddeleri gereğince karar verilmiştir.


Aşağıda kroki ve numaralarla belirlenen yerler riskli alan sınırları içinde kalmaktadır.


istanbul bağcılar göztepe mahallesi riskli alan ilanı
istanbul bağcılar göztepe mahallesi riskli alan ilanı kroki
istanbul bağcılar göztepe mahallesi riskli alan ilanı kroki
istanbul bağcılar göztepe mahallesi riskli alan ilanı 2 aralık 2020
istanbul bağcılar göztepe mahallesi riskli alan ilanı kroki listesi
istanbul bağcılar göztepe mahallesi riskli alan ilanı kroki listeleri
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum