İstanbul'da 3. Köprü hattında 5 ilçede acele kamulaştırma

Kuzey Marmara Otoyol projesi kapsamında İstanbul'da Yavuz Sultan Selim Köprüsü Başakşehir'e kadar toplamda 5 ilçede çok sayıda gayrimenkul için kamulaştırma yapılacak.

İstanbul'da 3. Köprü hattında 5 ilçede acele kamulaştırma
Editör: Hakan A.
04 Kasım 2020 - 08:53
Türkiye'nin en büyük otoyol projeleri arasında yer alan Kuzery Marmara Otoyol projesi kapsamında pek çok yerde çalışmalar yürütülüyor. Diğer taraftan kamu projesi olan dev otoyol projesi için kamulaştırmalar sürüyor. İstanbul'da bazı gayrimenkuller için kamulaştırma yapılacağı açıklandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Kasım 2020 - İstanbul


İstanbul'da oldukça büyük bir etabı geçen Kuzey Marmara Otoroyl projesi kapsamında yeni bir kamulaştırma açıklandı. Bugünkü Resmi Gazete'de yayınlanan ilanda İstanbul'da 3. Köprü hattı dahil bazı yerlerde bulunan gayrimenkullerin kamulaştırması yapılacak.

Kuzey Marmara Otoyolu (3. Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3165)


İstanbul'da bu ilçede oturanları yakından ilgilendiren kamulaştırma haberi bugün açıklandı. İstanbul'un Çatalca, Büyükçekmece, Başakşehir, Avcılar ve Arnavutköy ilçelerinde yapılacak kamulaştırma için pek çok mahallede ada/parsel numaraları belli oldu.

Kuzey Marmara Otoyolu (3. Boğaz Köprüsü Dahil) proje kapsamında ekli kroki ile listede güzergahı, bulunduğu yer ve ada/parsel numaraları gösterilen bazı taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesi gereğince karar verilmiştir.

İşte kamulaştırılacak yerlerin listesi;

istanbul'da kzuey marmara otoyolu için acele kamulaştırma
istanbul'da 5 ilçede kamulaştırma yapılacak

istanbul'un 5 ilçesinde acele kamulaştırma yapılacak yerlerin listesi

istanbul ilçelerinde kamulaştırma


istanbulda bazı ilçelerde kamulaştırma

YORUMLAR

  • 0 Yorum