İstanbul'da barajlar bugün ne kadar dolu?

İstanbul'un kalan su miktarı ile barajların ne kadar dolu olduğu merak ediliyor. İSKİ verilerine göre İstanbul'da barajlar ne kadar dolu, ne kadar su kaldı?

İstanbul'da barajlar bugün ne kadar dolu?
Editör: Hakan A.
29 Ağustos 2020 - 09:30 - Güncelleme: 29 Ağustos 2020 - 09:31
Türkiye'nin tüketim anlamında en büyük şehri olan İstanbul'da su havzaları ve su barajlarında ne kadar su kaldığı merak ediliyor. Sıcak yaz ayı sürerken, kavurucu sıcaklarla karşı karşıya kalan İstanbullu, su tehlikesiyle karşı karşıya mı? İSKİ, İstanbul'da barajların son doluluk rakamlarını yayımladı. Peki İstanbul'un ne kadar suyu kaldı?

Emlak Pencerem / Güncel Haberler Merkezi - 29 Ağustos 2020 - İstanbul


İstanbul'da bu sabah itibarıyla barajlar ne kadar dolu, su seviyeleri ne durumda? İstanbul'da mevcut barajlarda su seviyelerine dair İSKİ günlük ölçümleri online olarak paylaşıyor.

Megaşehir İstanbul'da sıcak geçen yaz nedeniyle su sıkıntısı çekecek mi? Şehrin su kaynaklarında su seviyeleri eksilirken, kavurucu sıcaklar konusunda uyaran Meteoroloji, önümüzdeki günlerde yağmur beklemiyor. Milyonların yaşadığı İstanbul'da baraj doluluk oranları, su seviyeleri yakından izleniyor.İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden, şehrin su sorunlarıyla ilgilenen kurumu İSKİ, barajların doluluk oranlarını her gün santim santim ölçüyor. İstanbul'un ne kadar suyu kaldığına ilişkin günlük bildirimlerde bulunan İSKİ, dün ve bugün itibarıyla barajların doluluk oranlarını açıkladı.

İSKİ resmi internet sitesinde grafikli, baraj baraj su kaynaklarına ilişkin doluluk rakamlarını açıklarken, sosyal medya twitter hesabı üzerinden son verileri paylaştı. Peki İSKİ'ye göre barajlarda son durum ne?


İSKİ tarafından yapılan açıklamada, '28 Ağustos 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 3 milyon 232 bin 435 metreküp 29 Ağustos 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %47,94' denildi.

İstanbul'un barajlarında kalan su miktarlarını grafikli olarak incelemek isteyenler, İSKİ'nin resmi internet sitesinden her gün grafikli hazırlanan rakamlara buradan erişebilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum