İstanbul'da döviz büroları doldu taştı

Döviz kurlarında yaşanan ani yükseliş nedeniyle yüksek fiyatlardan döviz alanlar için fırsat doğarken, al sat yapanlar için için yatırım fırsatları için İstanbul'da döviz büroları önünde kuyruklar oluştu.

İstanbul'da döviz büroları doldu taştı
23 Mart 2021 - 07:37 - Güncelleme: 23 Mart 2021 - 08:33
Türkiye ekonomisinde son günlerde özellikle Döviz kurlarında yaşanan dalgalanma nedeniyle döviz büroları önünde önemli bir yoğunluk yaşanıyor. İstanbul'da serbest piyasa Kapalıçarşı başta olmak üzere pek çok noktada bulunan döviz bürolarında gün boyu yoğunluklar yaşandığı gelen son dakika haberleri arasında. Elinde Euro, Dolar bulunan ve yüksekten alım yapan vatandaş döviz bozdurmak için İstanbul'da Kapalıçarşı döviz bürolarına koştu.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 23 Mart 2021 - İstanbul


Merkez Bankası başkanının görevden alınmasıyla başlanan Döviz kurlarında yükseliş dalgalı bir seyire yerini bıraktı. İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde pek çok ilde dolar, euro gibi dövizlere büyük ilgi var. Kar etmek isteyen yatırım alım satım yapıyor. Özellikle yüksek fiyatla satın alınan dövizler yastık altından çıktı ve bozdurulmak için döviz bürolarına gidiliyor.

Dolar kuru 23 Mart güne kaç TL'den başladı, Euro ne kadar oldu? Döviz yükseliyor...

İstanbul'da serbest piyasa Kapalıçarşı bölgesinde döviz bürolarında dün gün boyunca dövizini satmak isteyen küçük büyük yatırımcı ile doldu taştı. 

Döviz cephesinde yüksek fiyatlarla dolar ve euro alanlar döviz ofislerine koştu. Aylardır elinde dolar tutarak yükseliş bekleyen küçük ve büyük yatırımcılar Kapalıçarşı döviz bürolarında parasını Türk Lirasına çevirdi. Pek çok altın yatırımcısı ise elindeki altınları nakite çevirdi. Diğer taraftan alım yapanlarda olduğu bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum