Dolar kuru 23 Mart güne kaç TL'den başladı, Euro ne kadar oldu? Döviz yükseliyor...

Döviz kurlarında Asya Piyasaları ile başlayan yükseliş bu sabah rakamlara yeniden yansımaya başladı. Dolar ve Euro kurunda yükseliş var. Piyasalarda Dolar fiyatları ve Euro fiyatı sabah saatlerinde güne nasıl başladı?

Dolar kuru 23 Mart güne kaç TL'den başladı, Euro ne kadar oldu? Döviz yükseliyor...
Editör: Hakan A.
23 Mart 2021 - 08:30 - Güncelleme: 23 Mart 2021 - 08:44
Ekonomide yaşanan gelişmeler, son dakika döviz kurları ile dolar ve euro'da günün ilk fiyatları gelmeye başladı. Haftanın ilk iş gününde özellikle Asya Borsaları ile başlayan Dolar kurundaki yükseliş sonrasında suylar durulmuyor. Elinde dolar ve euro bulunan vatandaşlar döviz bürolarına akın ederken, gün boyunca Dolar satışı yapıldı. Peki Haftanın ikinci iş gününde sabah saatlerinde 1 Dolar ne kadar oldu? Dolar ve Euro fiyatlarında yükseliş devam ediyor mu? Serbest piyasda dolar ne kadar oldu? Açılış fiyatlarıyla Dolar fiyatı ve Euro fiyatlarını anlık olarak öğrenebilirsiniz.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 23 Mart 2021 - İstanbul


Türkiye ekonomide yaşanan son dakika gelişmeleri ile haftanın ilk iş günü Pazartesi günü dövizde kur şoku yaşadı. Aniden fırlayan Dolar ve Euro kurunda sular gün boyunca durulmadı. Merkez Bankası eski başkanı Naci Ağbal'ın, son faiz kararı sonrasında hızla görevinden alınması sonrasında Pazar gecesi Asya Borsalarında önlenemez artışlar yaşandı. Sabahın ilk ışıklarından sonra piyasaların açılmasıyla birlikte Doalr kuru ve Euro kurunda fiyatlar TL karşısında fırladı.

İLK AÇIKLAMA BAKAN ELVAN'DAN


Sabah saatlerinde piyasaların açılmaya yakın bir zamanda Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'dan sıcak açıklama gelmiş ve piyasalara bir nebze olsun rahatlama gelmişti. Ancak Borsa İstanbul başta olmak üzere Döviz fiyatlarında önlenemez olaylar yaşandı.

BORSA İKİ KEZ ÇÖKTÜ!

Borsa İstanbul'da gün boyunca büyük çöküş yaşandı. Borsa'da işlem gören neredeyse tüm hisse senetleri kırmızı oldu. Dip fiyatlara geriledi. Önlenemez çöküş nedeniyle defalarca devre kesici uygulaması yapıldı. Tahtalar işleme iki kez kapatıldı.

DOLAR NE KADAR OLDU, EURO KAÇ TL?

Dün sabah itibariyle Asya Borsalarında Dolar kurunda yaşanan artış ve fiyatlamanın etkisiyle İstanbul'da Kapalıçarşı serbest piyasada döviz bürolarına akın başladı. Yüksekten döviz alanlar ellerinde bulunan Dolar ve Euroları satmak için döviz bürolarının yolunu tuttu. Haftanın ikinci iş gününe girilirken, gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın reform paketi açıklamalarına çevrilmiş durumda. Diğer taraftan yeni günün ilk rakamları serbest piyasadan gelmeye başladı. 1 Dolar ne kadar oldu, Euro kuru kaç TL'den işlem görüyor? Milyonlarca vatandaşın merak ettiği günün ilk rakamları gelmeye başladı. Peki 23 Mart 2021 Salı günü sabahında 1 dolar kaç TL'den işlem görüyor?

YÜKSELİŞ DÜRÜYOR

Sabahın ilk döviz kuru verilerine göre yükseliş sürüyor. Açılış itibariyle Dolar ve Euro kurları TL karşısında yükselişini sürdürürken TL'de değer kaybı devam ediyor. Güne 7,7972 ile başlayan Amerikan Doları kuru, saat 08:25 itibarıyla %0,97 artışla 7,8576 liradan işlem görüyor.

Serbest piyasada 1 Dolar 08:25 itibariyle 7.8648 seviyesinden güne yükselişle başlamış durumda.

1 Euro ise 9.4284 TL seviyelerinden yükselişi sürüyor.


dolar kuru güne nasıl başladı 1 dolar 1 euro ne kadar kaç tl 23 mart 2021

YORUMLAR

  • 0 Yorum