Reklamı Geç
İstanbul’da her ay 8 milyon ton hafriyat atığı bertaraf...

İstanbul'da her ay 8 milyon ton hafriyat atığı bertaraf ediliyor

Son günlerde yaşanan hafriyat atığı tartışmaları sonrasında İBB'den bir açıklama geldi ve hafriyat atığı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait hafriyat alanlarında, ayda 8 milyon ton hafriyat atığı bertaraf ediliyor denildi.

30 Mart 2017 - 08:08

İstanbul'da son günlerde çıkan hafriyat atığı haberleri sonrasında harekete geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi konuyla alakalı çalışmalarını sürdürüyor. Diğer taraftan aylık hafriyat atıklarının bertaraf edilmesine ilişkin yapılan açıklamada, Büyükşehir'e ait hafriyat alanlarında her ay 8 milyon ton atık bertaraf edildiği kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Mart 2017 - İstanbul

Konuya ilişkin resmi açıklama İBB'den geldi. Açıklamada, İstanbul'da, ayda yaklaşık 8 milyon tonu bulan hafriyat atıkları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait hafriyat sahalarında bertaraf edildiği vurgulandı.

 İBB iştiraklerinden İSTAÇ tarafından işletilen; Avrupa Yakasında 7, Anadolu Yakasında 4 olmak üzere 11 aktif hafriyat sahası ile hizmet verildiğinin altı çizilirken, bu alanlarda toplam kapasitesi 85 milyon tonu bulan hafriyat sahalarının doluluk oranları günlük hafriyat dökümlerini rahatlıkla karşılayabildiği belirtildi.

Aktif hafriyat sahalarının doluluk oranları;

Çiftalan; %50
Boğazköy %37 
Arnavutköy %6 
Silivri Seymen %0
Silivri Ecemoba %60
Silivri Çeltik %70
Sultangazi %0 
Beykoz Hüseyinli %46
Şile Sahilköy %80
Şile Yeşilvadi %0
Şile Doğancılı %0

Diğer taraftan, Avrupa Yakası’nda 60 milyon ton, Anadolu Yakası’nda ise 5 milyon ton kapasiteli yeni hafriyat alanlarının hizmete alım çalışmaları da devam edldiği bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..