Reklamı Geç
İstanbul’da kamyon ve tırlara Arabalı Vapur yasağı başladı

İstanbul'da kamyon ve tırlara Arabalı Vapur yasağı başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ağır vasıta kamyon ve tırların arabalı vapurları kullanmasını yasakladı.

08 Haziran 2017 - 10:31

İstanbul'da şehir içerisinde dolaşmaya devam eden ağır vasıta TIR ve kamyonların son zamanlarda Üsküdar arabalı vapur iskelesini kullanmaları haberlere konu olmuştu. Neredeyse tüm seferlerde normal araçlar yerine kamyon ve TIR araçları vapuru kaplar olmuştu. Kuyruklar ise uzun uzaya uzamıştı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 8 Haziran 2017 - İstanbul

TIR ve kamyon sürücülerini üzecek haber İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılan açıklamayla duyuruld. İstanbul'da özellikle hafriyat kamyonlarının neden olduğu kazalar, kaçak dökümler ve trafik terörü derken şimdide Yavuz Sultan Selim köprüsü'nün ücretleri nedeniyle kullanılmak istememesinden ötürü kamyoncuların Üsküdar Harem-Sirkeci arasında arabalı vapur seferlerini kullanmalarıyla gündemdeki yerini koruyordu.

İstanbul Büyükşehir belediyesi yaşanan son olaylar sonrasında düğmeye bastı ve kTIR-Kamyon gibi ağır vasıta araçların Arabalı vapur kullanmalarını yasakladı. Yeni yasakla birlikte ağır tonaja sahip olan ve 3.köprüyü kullanması gerek TIR ve Kamyon gibi şehir içerisinde belli saatlerde geçiş izni olan araçların arabalı vapura binmeleri yasaklandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..