İstanbul'da ki 50 Tanzim satış noktası nerede?

İstanbul'un hemen her ilçesinde tanzim satış noktaları var. Peki bu Tanzim satış noktaları nerelerde? Vatandaşın merak ettiği sorunun detayları ve İstanbul'daki Tanzim satış yerleri nerede haberimizde.

İstanbul'da ki 50 Tanzim satış noktası nerede?
Editör: Hakan A.
12 Şubat 2019 - 12:00 - Güncelleme: 12 Şubat 2019 - 12:00
İstanbul'da market ve manavların fahiş fiyatlarla satışının önüne geçmek amacıyla ucuz meyve ve sebze satışları kurulan Tanzim satış noktalarında başladı. Enflasyonla mücadele kapsamında defalarca uyarılan ve milyonlarca lira ceza kesilmesine rağmen pahalı ürün satanlarla mücadele bu kez sahada sürdürülüyor. Bu kapsamda İstanbul ve Ankara'da ucuz meyve-sebze satış noktaları kurularak satışlara başlandı. İstanbul'da 50 farklı noktada seyyar Tanzim satış araçları satışlarına başladı ve uygun fiyatlarla vatandaşa meyve-sebze temini yapılıyor. Üreticiden direkt halka satışlar yapılıyor.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 12 Şubat 2019 - İstanbul


Merak edenler gidiyor, alışverişini yapıyor, evinin bütçesine ucuz sebze ve meyve alarak katkıda bulunuyor. Belediyeler vasıtası ile ucuz sebze ve meyve satışları İstanbul'da tam 50 noktada yapılıyor. Eş zamanlı olarak hizmet vermeye başlayan İstanbul'da ki Tanzimler nerede? Vatandaş Tanzim satış yerlerinin nerelerde olduğunu merak ediyor...

Halka ucuz fiyata sebze satışı yapacak tanzim satış noktaları hizmet vermeye başladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen “Enflasyonla Topyekün Mücadele” kampanyasına destek olmak amacıyla, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın da desteğiyle İstanbul genelinde 50 farklı noktada tarladan alış fiyatına satışlar gerçekleştiriliyor. Tanzim satış noktaları saat 10.00 ila 19.00 saatleri arasında vatandaşa belirlenen noktalarda Tanzim satışı yaparak hizmet verecek. Tanzimlerde meyve ve zebzeler oldukça uygun fiyatlarla halka satılırken fiyatlar ise, Domates 3, patates 2, soğan 2, salatalık 4, patlıcan 4.5, ıspanak 4, carliston biber 6, sivri biber 6 liradan halka satışı gerçekleştiriliyor.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ankara üykşehir Belediyesi yoğun bir çalışma ile kısa sürede örgütlenerek seyyar satış noktaları ile 9 farklı ürünü üreticiden tüketiciye makul fiyatlarla hiçbir marj koymadan satışa çıkardı. Vatandaş ise ucuz fiyatlardan ve bu uygulamadan oldukça memnun.

İşte İstanbul genelinde bulunan toplam 50 Tanzim satış noktası ve yerleri. Bu noktalar seyyar olarak düzenlendi. Her gün sabah 10 ila akşam saat 19'a kadar hizmet vererek satış yapılıyor.

TANZİM SATIŞ NOKTALARI NEREDE?


-        KAĞITHANE MEYDANI          


-        MECİDİYEKÖY MEYDANI      

-        AVCILAR MEYDANI    

-        KADIKÖY MEYDANI   

-        BAKIRKÖY MEYDANI 


-        AKSARAY MEYDANI   

-        EMİNÖNÜ MEYDANI 

-        TAKSİM MEYDANI     

-        KASIMPAŞA KIZILAY MEYDANI         

-      BEYLİKDÜZÜ MEYDANI         

-      BAYRAMPAŞA MEYDANI       

-      BAĞCILAR MEYDANI

-      GÜNGÖREN MEYDANI          

-      SULTANBEYLİ MEYDANI        

-      SULTANGAZİ MEYDANI         

-      GOP MEYDANI         

-      SARIYER MEYDANI    

-      BEŞİKTAŞ MEYDANI   

-      ÜSKÜDAR MEYDANI  

-      ŞİRİNEVLER MEYDANI           

-      KARTAL MEYDANI     

-      MALTEPE MEYDANI  

-      PENDİK MEYDANI      

-      TUZLA MEYDANI       

-      SANCAKTEPE MEYDANI

-      ÜMRANİYE MEYDANI

-      ESENLER MEYDANI

-      ESENYURT MEYDANI

-      ÇEKMEKÖY MEYDANI

-      K.ÇEKMECE MEYDANI

-      ZEYTİNBURNU MEYDANI

-      BAHÇEŞEHİR 1.KISIM

-      BAŞAKŞEHİR 2.ETAP METRO ÇIKIŞI

-      BÜYÜKÇEKMECE

-      EYÜPSULTAN MEYDAN

-      ATAŞEHİR ÖRNEK MAHALLESİ

-      BEYKOZ KAVACIK MEYDAN

-      ÜSKÜDAR KİRAZLITEPE

-      FATİH KARAGÜMRÜK MEYDAN

-      BOSTANCI LUNAPARK

-      PENDİK SAHİL MEYDAN

-      HALKALI MEYDAN

-      ÜMRANİYE MEYDAN AVM OTOPARK

-      ATAŞEHİR MEYDAN

-      İSTİNYE İSPARK

-      ZEYTİNBURNU AVM

-      ALİBEYKÖY SİLAHTAR

-      HALİÇ

-      BAYRAMPAŞA YILDIRIM MAHALLESİ

-      ESENLER 100.YIL MAHALLESİ

İlk gün Bakan Albayrak'tan ziyaret...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ilk günden İstanbul'da satışa başlayan Üsküdar Tanzim satış noktasında incelemeler yaptı ve vatandaşı dinledi. Bakan Albayrak, "İstanbul’daki 50 noktayı arkadaşlarımız gezdi. Çok ciddi bir talep var. Vatandaşımızdan memnuniyet var. Marketlerimizde de bugün fiyatlara baktığımızda tanzim satış noktalarımıza doğru hızla bir kayma var. 25 bin noktalık marketler zincirinde de bu fiyatların artık yayılmaya başladığını tüm Türkiye’de göreceğiz. Amaç da bu zaten. Spekülasyon yapmak isteyen, fahiş fiyatlama yapmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.  Çok daha iyi olacak. Vatandaşımız memnun, mutlu.” ifadelerini kullandı.

tanzim satış noktaları nerede

YORUMLAR

  • 0 Yorum