İstanbul'da o meydana HES kodu olmadan giriş yasaklandı

İstanbul'un o ilçesinde HES kodu uygulaması olmaksızın meydana girişlere sınırlama getirildi.

İstanbul'da o meydana HES kodu olmadan giriş yasaklandı
Editör: Hakan A.
09 Kasım 2020 - 17:19 - Güncelleme: 09 Kasım 2020 - 17:19
İstanbul'da Koronavirüs önlemleri çerçevesinde ilçe bazlı önlemler alınırken, Esenler'de Dörtyol Meydanı'na HES kodu olmadan giriş yasaklandı. Başta Dünya'nın olmak üzereTürkiye'nin en önemli gündem maddesi olan ve son aylarda en fazla vaka sayısına ulaşılan İstanbul'da ilçe bazlı önlemlere bir yenisi eklendi. Vatandaşların maske ve mesafe konusunda uyarılmalarının dışında ilçelerde alınan kararlar dikkat çekiyor. Bu ilçelerden biri Esenler oldu. Esenler'de o meydana girişler HES kodu olmadan yapılamıyor.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri - 9 Kasım 2020 - İstanbul


İstanbul'un önemli ilçelerinden Esenler'de alınan son kararlar dikkat çekiyor. Koronavirüs önlemleri artırılan ilçede özellikle o meydana girişlerde HES kodu uygulamasıyla girilebilecek. Esenler ilçe Hıfzıssıhha Kurulu, ilçedeki vak'a sayılarının yükselmesinin önüne geçilmesi ve yayılma hızını önlemek için bir dizi tedbir alarak uygulamaya konuldu.

ESENLER DÖRTYOL MEYDANI'NA HES KODU OLADAN GİRİŞ YAPILAMIYOR

Esenler'in en yoğun meydanlarından biri olan Dörtyol Meydanı için oldukça radikal bir karar uygulamaya konuldu. Meydan'a girişlerde koronavirüs önlemleri kapsamında HES kodu uygulamasından kodu olmayan giremeyecek. 

Konyla alakalı Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gökçebaş, 'Artan vak'a sayılarını da gözeterek bir takım tedbirlere başvurduk. İstanbul'un en yoğun noktalarından bu alana giren vatandaşlarımızın temaslı ve ya covidli olup olmadığına yönelik girişte HES kodu uygulamasına tabi tutmaya başladık. Bugün almadığımız tedbir, ileride daha ağır tedbirlere tabi olmamıza neden olacaktır' ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum