Hasdal-Başakşehir yolunda sona gelindi

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında İstanbul'da Hasdal-Başakşehir yolu tamamlanmak üzere.

Hasdal-Başakşehir yolunda sona gelindi
Editör: Hakan A.
09 Kasım 2020 - 13:55
Türkiye'nin dev karayolu projesinin İstanbul ayağının o etabı bitirilmek üzere. İstanbul'da Kuzey Marmarmara Otoyolu üzerinde devam eden etaplardan Hasdal-Başakşehir yolu için geri sayım başlamış durumda. Hızla çalışmaları devam eden yolda sona gelindi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 9 Kasım 2020 - İstanbul


İstanbul'un önemli karayolu projelerinden biri olan Hasdal-Başakşehir  yolunda çalışmalarda sona doğru yaklaşıldığı kaydedildi. Bakan Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu Hasdal Başakşehir etabı ile alakalı açıklamada bulundu.

Konuyla alakalı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yapılan açıklamada, 'Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin 8669 kişiye istihdam sağlayan 10,25 km'lik Hasdal-Başakşehir kesiminde sona yaklaştık!' dedi.

Bakan Karaismailoğlu açıklamasında, 'Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin 8669 kişiye istihdam sağlayan 10,25 km'lik Hasdal-Başakşehir kesiminde sona yaklaştık! Dünyanın en uzun dört şeritli otoyol tünelleri, akıllı ulaşım sistemlerine sahip KMO ile, Marmara bölgesinin ulaşımını hızlı ve konforlu hale getiriyoruz.' ifadeleirni kullandı.

 
SON OLARAK ACELE KAMULAŞTIRMALAR YAYINLANMIŞTI

Yapımı hızla devam eden ve sona yaklaşılan İstanbul'un önemli karayolu projelerinden biri olan Hasdal-Başakşehir etabında Kuzey Marmara Otoyolu için acele kamulaştırma kararı 4 Kasım tarihinde resmi gazete'de ilan edilmişti. Bu kapsamda 3. Köprü yolu uzantıları ve çok sayıda ilçeyi kapsayan acele kamulaştırmasına başlandı.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum