İstanbul’da şehitlerin isimleri bu üç ilçede yaşatılacak

İstanbul'da şehitlerin isimleri bu üç ilçede yaşatılacak

Gaziosmanpaşa, Kağıthane ve Zeytinburnu ilçelerinden gelen talepler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi şehitlerin isimlerini bazı yerlere verilmesini onayladı.

12 Temmuz 2017 - 07:59 - Güncelleme: 12 Temmuz 2017 - 08:02

İstanbul'da bazı ilçelerde bulunan yerlerin isimlerinin değiştirilmesi yönünde İBB meclisi tarafındna karar alındı. İsimler gelen talepler üzerinde alındığı kaydeidldi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 12 Temmuz 2017 - İstanbul

Konuya ilişkin resmi açıklama İBB'den geldi. Açıklamada, "İstanbul’da Gaziosmanpaşa, Kağıthane ve Zeytinburnu ilçelerinden gelen isim değişikliği talepleri çerçevesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi (İBB Meclisinde) yapılan oy birliğiyle isim değişiklikleri yapılması uygun bulundu." denildi.

İşte başta Gaziosmanpaşa olmak üzere, Kağıthane ve Zeytinburnu'nda yapılan o isim değişiklikleri...

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından, Karadeniz Mahallesi, 1116. Sokak, 1115. Sokak ve Çakırcılar Caddesi kesişiminde bulunan meydanın "Şehit Gökhan Topçu Meydanı" olarak isimlendirilmesini değerlendiren İBB Meclisi isim değişikliğini oybirliğiyle kabul etti. Buna göre Gaziosmanpaşa'daki meydana Şehit Gökhan Topçu ismi verildi.

Kağıthane Belediyesi tarafından ise, Ortabayır Mahallesi'ndeki Santral Caddesi'nin isminin Şehit Polis Hasan Koçer Caddesi olarak değiştirilmesini istedi. Ancak Belediyenin talebi doğrultusunda bir isim değişikliği yapılası uygun görülmedi. Şehit Polis Hasan Koçer'in isminin bir parka verilmesi kararlaştırıldı. Bu karara göre Kağıthane İlçesi Ortabayır Mahallesindeki bir parka "Şehit Polis Hasan Koçer Parkı" ismi verilecek.

Bir başka saldırıda şehit olan Volkan Duysak'ın ismi ise Zeytinburnu'nda bir otoparkta yaşatılacak. Zeytinburnu ilçesi Yeşiltepe Mahallesi 57/20. Sokağın isminin değiştirilmesini değerlendiren İBB, ilçe kaymakamlığı önünde bulunan İSPARK'a ait katı otoparka Şehit Volkan Duysak'ın isminin verilmesini uygun buldu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..