İstanbul Finans Merkezi için agresif yasa

İFM olarak bilinen İstanbul Finans Merkezi için çalışmalar tüm hızıyla sürerken, maliye Bakanı Ağbal'dan çok çarpıcı bir açıklama geldi. Bakan Ağbal, "İFM için Cesaretle, çok agresif bir yasa çalışmamız var" dedi.

İstanbul Finans Merkezi için agresif yasa
Editör: Hakan A.
13 Eylül 2017 - 08:06 - Güncelleme: 25 Eylül 2017 - 12:28

Türkiye'yi Dünyanın en önemli finans merkezi yapacak olan İFM'de inşaat çalışmaları büyük bir hızla sürdürülürken, finansal açıdan daha çekici ve cazip hale getirilmesi için de Mali çalışmalar devam ediyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 13 Eylül  2017 - İstanbul

İstanbul'un en büyük Finansal Merkezi olma yolunda ilerlemesinde yeni adımlşar, özel projeler yapılmaya devam ederken, gündeme Maliye Bakanı tarafından getirilen yeni bir yasa var. Reform niteliğinde yapılacak yeni yasalar ile İFM'nin çok daha cazip bir hale getirilmesi hedeflenirken, Dünyanın en önemli finans merkezlerinden biri haline getirilecek.

Konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, İstanbul'u Uluslararası Finans Merkezi yapmayı istediklerinin altını çizerken, "Rekabette olduğumuz ülkelerde finans piyasasının kurumsal yapısı, işleyiş mekanizması, kuralları, kaideleri neyse İstanbul'da bu sistemi kurarsak İstanbul Finans Merkezi olur. Cesaretle, çok agresif bir yasa çalışmamız var inşallah. Önümüzdeki dönemde getireceğiz" dedi. Ağbal, Türkiye'nin önümüzdeki süreçte başta finans olmak üzere reform yapması gereken alanlar olduğunu belirterek, "Türkiye yüzde 5 veya üzeri büyümeyi yakalayacak gibi görünüyor, 3 yılda da bu büyüme ivmesine devam edeceğini düşünüyoruz. OVP'yi de bu perspektifte hazırlıyoruz. Türkiye'de önümüzdeki dönemde yatırım ve üretimin önünü açacak vergi kanunları ve özel reformların üzerinde büyük bir hassasiyetle çalışıma yürütüyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum