İstanbul Havalimanı koronavirüs önlemleri arttırıldı! Kırmızı Bant uygulamasına geçildi...

Koronavirüs önlemleri İstanbul Havalimanı'nda arttırılmaya devam ederken, bugün kırmızı bant uygulaması başlatıldı.

İstanbul Havalimanı koronavirüs önlemleri arttırıldı! Kırmızı Bant uygulamasına geçildi...
Editör: Hakan A.
16 Mart 2020 - 14:04

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ülkenin pek çok noktasında olağanüstü önlemler alınıyor. Koronavirüs yaygınlaşmasının önüne geçilmesi ve vaka sayısının artmaması için İstanbul Havalimanı terminallerinde kırmızı bant uygulanacak.

 Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 16 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye'nin hemen her yerinde koronavirüs tedbirleri en üst düzeyde uygulamaya konulurken, son dakika yeni bir önlem İstanbul Havalimanı içerisinde uygulamaya geçildiği kaydedildi. İstanbul Havalimanı içerisinde kırmızı bant uygulaması başlatıldı.

İstanbul Havalimanı'nda koronavirüse karşı önlemler kapsamında güvenlik ve pasaport sırası bekleyen yolcular için kırmızı bant uygulaması başlatıldığı gelen son dakika haberler arasında. İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, uygulamayı duyurdu. İGA, Pasaport ve güvenlik kontrol noktalarına 90 santimetre aralıklarla kırmızı bant çekti. Yolcular pasaport ve güvenlik kontrol noktalarından geçerken, kırmızı bant aralıklarına dikkat etmeleri gerektiği vurgulandı. 

Diğer taraftan yurt dışından ülkeye giriş yapanlar için 14 günlük karantina süreci de bugün itibariyle başlatıldı. Yurt dışından gelecek olan vatandaşların öğrenci yurtlarında 14 gün karantina altında tutulacağı ifade edildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum