Reklamı Geç
İstanbul Living Lab imzaları atıldı

İstanbul Living Lab imzaları atıldı

İBB ile İstanbul Kalkınma Ajansı arasında “İstanbul Living Lab Deneyim Merkezi” güdümlü projesi için ilk imzalar atıldı.

07 Mart 2017 - 19:40

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Kalkınma Ajansı arasında “İstanbul Living Lab Deneyim Merkezi” güdümlü projesi için sözleşme imzalandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 7 Mart 2017 - İstanbul

Deneyim Laboratuvarı, Maker Atölyesi, girişimciler için Kuluçka Merkezi bölümlerini barındıracak olan olan proje bu özelliğiyle dünyada bir ilk olacak.

Bu sabah Dünya Ticaret Merkezi’ndeki (DTM) imza töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ‘Living Lab’ kavramının Türkiye için yeni bir kavram olduğunu, inovatif düşünce ile girişimciliği bir araya getirmesi yönüyle de önemli olduğunu ifade etti. Kurulacak merkezin şehir yaşamına önemli bir kalite penceresi açacagını düşündüğünü belirten Başkan Topbaş, “Endüstriyel şehir tasarımlarının tecrübe merkezi  burası olacak. Ergonomik ve amacına yönelik son derece kaliteli ürünlerin geliştirilmesi sağlanacak” diye konuştu.

Başkan Topbaş projenin İBB AB İlişkiler Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürüteleceğine dikkat çekerek, Girişimcilik Merkezi’nin İstanbul’u yenilikçi, rekabet gücü yüksek bir şehir haline getirmek için çalışacağını sözlerine ekledi. Başkan Topbaş şöyle devam etti: “Şişhane metro istasyonunda 900 m² alan tahsis edildi. Toplam proje bütçesi 7 milyon TL olacak. Bu proje için İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan destek sağlandı ve toplam bütçesinin % 71,63’ü kadar da hibe alındı.”  Bugün imzaladıkları projenin 11 ay sonra İstanbul’a hizmet vermeye başlayacağını ifade eden Başkan Topbaş,  “Her türlü yazılım, donanım, ofis, atölye, ekip ve ekipmanların hazır olduğu bir ortam kuruyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..