İstanbul Sarıyer'de Emlak Konut arazisi için ihale tarihi belli oldu

Emlak Konut GYO'nun İstanbul Sarıyer ilçesinde bulunan ticaret+konut alanı bulunan toplam 51 Bin 600 metrekare büyüklüğündeki arsa için ihale çıkılıyor.

İstanbul Sarıyer'de Emlak Konut arazisi için ihale tarihi belli oldu
Editör: Hakan A.
17 Aralık 2020 - 21:13 - Güncelleme: 17 Aralık 2020 - 21:49
İstanbul'da yeni bir arsa ihalesi için yatırımcılar şimdiden kolları sıvadı. Emlak Konut'un Sarıyer Ayazağa'da bulunan dev arazisi, arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeli ile ihale edilecek. İşte ihaleye ilişkin son dakika ayrıntıları.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) İstanbul'da mülkiyetinde bulunan dev arsa üzerinde yeni bir proje geliştirmek amacıyla arsa satışı karşılığında gelir paylaşım işini ihale yöntemiyle bir inşaat firmasına verilecek. İale için tarih ve muhammen bedel belirlenirken, Emlak Konut resmi duyuruyu KAP'a yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada Emlak Konut'un İstanbul Ayazağa'daki arsa satış ihalesinin detayları paylaşıldı. İstanbul'da Sarıyer ilçesi Ayazağa mevkiinde Türk Telekom Stadı arkasında yer alan, 49 Bin metrekare büyüklüğünde konut alanı, 2630 metrekare büyüklüğünde ticaret alanı imarlı toplam 51 Bin 630 metrekare büyüklüğünde arsa, gelir paylaşımı modeli ile ihale yöntemiyle yüklenici firmaya verilecek.

KAP açıklamasında, ' Şirketimiz portföyünde yer alan İstanbul ili Sarıyer ilçesi Ayazağa mahallesinde bulunan arsa üzerinde geliştirilecek İstanbul Sarıyer Ayazağa Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1.Oturumu 13.01.2021 Çarşamba günü saat 11:00'da yapılacaktır.' ifadelerine yer verildi.emlak konut istanbul sarıyer ayazağa arsa ihalesi

KAP üzerinden gerçekleştirilen açıklamaya dair diğer ayrıntıları buradan görebilirsiniz.


EMLAK KONUT GYO'DAN İKİ DEV SATIŞ

Emlak Konut, İstanbul ve Ankara'da bulunan bazı projeler in satışını gerçekleştirdi. Şirket, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İller Bankası'na önemli bir satış protokolü imzaladığını açıkladı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum