İstanbul Tuzla ve Şile'de iki yeni spor kompleksi açıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tuzla ve Şile'de yenilenen spor tesislerinin açılışlarını yaptı. İstanbullunun daha özel ortamlarda spor yapabilmesi için Tuzla Kafkale Spor Kompleksi'nin yapımı tamamlanırken, Şile halkının beklediği spor kompleksini de yenileme işlemlerinin tamamlanmasıyla hizmete açtı.

İstanbul Tuzla ve Şile'de iki yeni spor kompleksi açıldı
Editor: Hakan A.
01 Aralık 2018 - 09:05 - Güncelleme: 01 Aralık 2018 - 11:07

İstanbul genelidne yeni spor tesislerinin yapımı ve açılışları hızla deva ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşın en iyi ortam ve şartlarda spor yapmasına olanak tanıyan yeni spor tesisleri bir bir hizmete girmeye devam ediyor. Son olarak yapımları tamamlanan Şile ve Tuzla ilçelerinde dev kompleksler baştan aşağı yenilenerek vatandaşın hizmetine sunuldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 1 Aralık 2018 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapımı tamamlanan iki yeni spor kompleksinin açılışı yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından inşası tamamlandıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devri gerçekleştirilen Şile Spor Kompleksi'nin hizmet koşullarının iyileştirilmesi ve daha fazla vatandaşın spor yapabilmesi için İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün koordinesinde tesiste bakım ve onarım çalışmalar gerçekleştirilerek yapımı tamamlanan spor kompleksi hizmete girdi. 

Diğer taraftan İB tarafından yoğun bir bakım ve yenileme programına aldığı Tuzla Kafkale Spor Kompleksi'nin yapımı tamamlanarak vatandaşın hizmetine sunuldu.

Şile Spor Kompleksi

Teknik ve fiziki testlerin ardından vatandaşlar kayıt olarak tesiste spor yapmaya başladı. Tesiste fitness, futbol ve yüzme branşlarında spor yapmaya başlayan vatandaşlar kayıtlar doldukça step-aerobik, pilates, karate, okçuluk, jimnastik, judo ve tekvando branşlarında da hizmet almaya başlayacak. Tüm branşlar açıldığında kompleksten günlük 2000 kişi spor hizmeti alacak. 

Komplekste iki adet yüzme havuzu, halı saha, stüdyo salon, uzak doğu ve savunma sporları salonu, okçuluk salonu, fitness salonu, jimnastik salonu, tartan pisti, fuaye alanları, idari ofisler kapalı otopark, dinlenme alanları ve Belnet (İnternet ve Bilgi Erişim Merkezi) olmak üzere 8950 metrekarelik alanda spor hizmeti verilecek. Üzerindeki atletizm pisti ve yürüyüş parkuruyla spor severlere farklı bir deneyim imkanı sunan tesis İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından işletiliyor. 

Tesiste spor yapmak isteyen vatandaşlar ise şimdilik Şile Spor Kompleksi'ne giderek kayıt olabiliyor

Tuzla Kafkale Spor Kompleksi

Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün koordinesinde Büyükşehir Belediyesi'nin Tesisler Bakım ve Onarım Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar için Şehir Aydınlatma, Elektronik Sistemler, Park ve Bahçeler, Yol Bakım ve Onarım Müdürlükleri ve İSKİ başta olmak üzere birçok farklı birimin yapımında seferber olduğu spor kompleksi çatısından bodrum katına kadar baştan sona yenilendi. 

Çalışmalar kapsamında daha önce vatandaşların spor yaptığı tüm alanların kapasitesi genişletildi. Tesiste daha önce bir fitness salonu bulunurken çalışmalarla birlikte yeni bir fitness salonu daha kazandırıldı. Daha önce olmayan bir okçuluk salonu ile birlikte yeni bir badminton sahası da tesise ilave edildi. Tenis kortları ve futbol sahaları tadilat öncesinde açık alanda yer aldığı için yağışlı havalarda kullanılamıyordu. Yapılan çalışmalarla birlikte kort ve halı sahalar tamamen yenilendi, eskinin aksine artık kapalı spor alanlarına dönüştürüldü. 

Tuzla Kafkale Spor Kompleksi 2 adet kapalı tenis kortu; 2 adet kapalı, bir adet açık futbol sahası , ayrı ayrı olmak üzere kadın ve erkek fitness salonları, okçuluk salonu, uzak doğu sporları salonu, jimnastik salonu, çok amaçlı stüdyo salon, spor salonu, basketbol sahası, voleybol sahası ve badminton sahası ile İstanbullulara hizmet verecek. Bunların yanında komplekste 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 2 adet squash salonu, tartan pisti, 100 kişi kapasiteli bir konferans salonu bulunuyor. Tesiste ayrıca çocuklar da unutulmadı. Branşların büyük çoğunluğunda çocukların da spor yapabilme imkanı bulacağı spor kompleksinde oyun ve etkinlik alanları da yer alıyor.

Daha önce 2 adet saunanın bulunduğu tesiste Fin Hamamı, Osmanlı Hamamı, sauna, buhar odası ve iki adet şok duşu alanları yer alıyor. Kafkale Spor Kompleksi'nde ortaya çıkan bir başka yenilik ise tesisin çatısına kurulan güneş panelleri oldu. Panellerin devreye alınmasıyla birlikte tesisin ihtiyaç duyacağı sıcak suyun tamamı ilave bir enerji kaynağına ihtiyaç duyulmadan karşılanmış olacak. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum