İstanbul'u besleyen barajlarda seviye düşüyor

İstanbul'da barajların son durumu İSKİ tarafından yapılan paylaşımla kamuoyuna duyuruldu. Yağmur yağmayan İstanbul'un barajlarında su seviyeleri düşmeye devam ediyor.

İstanbul'u besleyen barajlarda seviye düşüyor
Editör: Hakan A.
17 Eylül 2020 - 09:15
Türkiye'nin megaşehri İstanbul'da barajlarda meydana gelen su kaybı yakından takip ediliyor. Şehrin önemli su kaynaklarında seviyeler düşüyor. Peki bu sabah itibarıyla İstanbul'un barajlarında su seviyeleri ne durumda? İSKİ, İstanbul'da mevcut barajlardaki seviyeleri paylaştı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 17 Eylül 2020 - İstanbul


Milyonların yaşadığı İstanbul'da barajların su miktarlarında son durum bilgileri bu sabah bir kez daha güncellendi. Şehri besleyen barajlarda su seviyelerinde düşüş sürüyor. Yağmur düşmeyen İstanbul'da sıcaklıklar devam ederken, barajların doluluk oranları büyük bir merakla izleniyor. İstanbul'da suyu bol olan barajlar arasında İstanbul Anadolu Yakası'nda Ömerli barajı ile Darlık barajı yer alıyor. Şehrin diğer yakası olan Avrupa yakası'nda ise durum biraz daha vahim gözüküyor. Özellikle Terkoz, Sazlıdere ve Büyükçekmece gibi barajlarda su seviyeleri düşmeye devam ediyor.

Hemen her gün günlük baraj seviyelerini paylaşan İSKİ, İstanbul'daki barajların doluluk oranlarını bu sabah açıkladı. Peki İstanbul'da barajların doluluk oranları ne kadar oldu? İşte İSKİ tarafından paylaşılan barajların son seviyeleri.

16 Eylül 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 3 milyon 238 bin metreküp 16 Eylül 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %41,59 seviyesinde.
istanbul'da barajların doluluk oranları 17 eylül 2020

İSKİ günlük olarak İstanbul'da mevcut barajlardaki doluluk seviyelerini yakından takip ediyor. Kurum barajların en son seviyelerini hemen her gün resmi internet sitesi üzerinden grafikli olarak açıklıyor. İstanbul'da şehri besleyen barajların grafikli olarak seviyelerini görmek isteyenler buradan ayrıntıları inceleyebilir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum