İstanbul'un o ilçesinde bazı alanlar için flaş karar

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğü, İstanbul'un önemli ilçesi Beykoz'da bazı alanlar için kritik karara imza attı.

İstanbul'un o ilçesinde bazı alanlar için flaş karar
Editör: Hakan A.
04 Aralık 2020 - 14:48 - Güncelleme: 04 Aralık 2020 - 15:52
Türkiye'nin tüm illerinde doğal sit alanları ile korunacak yeni alanların belirlenmesini sağlayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kapsamlı çalışmalar sürdürüyor. Bakanlık bünyesinde çaışan ekipler, hassas alanların belirlenmesinde yeni yerlerin doğaya kazandırılmasında önemli rol oynuyor. Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, İstanbul'da Beykoz ilçesinde yeni alanların ilanını yayımladı. Beykoz ilçesinde kesin korunacak alanlar belirlendi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 20 Eylül 2018 - İstanbul


İstanbul Beykoz ilçesi sınırları içerisinde yer alan Çavuşbaşı ve Görele için alınan flaş kararın ayrıntıları belli oldu.

Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü İstanbul'un önemli ilçelerinden Beykoz İlçesinde bazı alanlar için önemli bir karar aldı. İlgili karar bugün Resmi Gazete'de ilan edilerek süreç resmen başlamış oldu. Peki Beykoz için önemli olan ve koruma altına alınan  o yerler neresi.Çevre ve Şehircilik bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul'da Beykoz ilçesi sınırları içinde yer alan (İstanbul Kuzey Kesimi Karadeniz Kuşağı) Çavuşbaşı ve Görele Mahalleleri Etabı Doğal Sit Alanı Bakanlık Makamının 25/11/2020 tarihli ve 252074 sayılı oluru ile Doğal Sit-Nitelikli Doğal Koruma Alanı ve Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edilmiş olup Doğal Sit-Kesin Korunacak Hassas Alan kısmına ait tescil işlemleri devam etmektedir.

İşte Bakanlık oluru ile alınan karar dair ayrıntılı kroki ve diğer detaylar.


beykoz çavuşbaşı kararı

2/B ARAZİLERİNİN BİR ÇOĞU BEYKOZ'DA 

İstanbul Beykoz ilçesi'nde Çavubaşı başta olmak üzere pek çok mahalle için 2/B arazilerinin sıkça rastlandığı alanlar bulunuyor. Pek çok hazine malı arazi üzerinde ise sorunlar bulunuyor. Diğer taraftan yıllardır imar bekleyen pek çok arsa sahibi ise imar izni almak için uğraşıyordu.

İSTANBUL ÜSKÜDAR'DA ÇAMLICA TEPELERİ KARARI


Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan bir diğer önemli karar ise Üsküdar Çamlıca tepeleri hakkında alınan karar oldu. Kararın detaylarını buradan öğrenebilirsiniz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum