İstanbul Üsküdar'da Büyük ve Küçük Çamlıca için flaş tescil kararı

İstanbul'un en önemli iki tepesi, Üsküdar Büyük Çamlıca ve Küçük Çamlıca tepeleri ile alakalı yeni gelişme.

İstanbul Üsküdar'da Büyük ve Küçük Çamlıca için flaş tescil kararı
Editör: Hakan A.
04 Aralık 2020 - 15:52
Türkiye'de 81 il genelinde doğal sit alanları ile korunacak yeni alanların belirlenmesi amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kapsamlı çalışmalara devam ederken, İstanbul için yeni bir karar çıktı. Bakanlık hassas alanların belirlenmesinde yeni yerlerin doğaya kazandırılmasında önemli rol oynarken, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, İstanbul'da Üsküdar ilçesinde yeni alanların ilanı ile alakalı bilgileri paylaştı. İstanbul'un iki önemli tepesinin yer aldığı Üsküdar ilçesinde Çamlıca tepelerine ilişkin kesin korunacak alanlar belirlendi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 20 Eylül 2018 - İstanbul


Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü İstanbul'da Üsküdar İlçesi sınırları içinde bulunan bazı alanlar için kritik bir karar alarak bugün duyurdu. İlgili karar bugün Resmi Gazete'de ilan edilerek süreç resmen başlamış oldu. Peki Üsküdar'da önemli olan ve koruma altına alınan o yerler nereler?

Çevre ve Şehircilik bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul'da Üsküdar ilçesi sınırları içinde yer alan Büyük ve Küçük Çamlıca Doğal Sit Alanı, Bakanlık Makamının 13/11/2020 tarihli ve 242180 sayılı oluru ile Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma alanı ve Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma Kontrollü Kullanım Alanı olarak tescil edildiği kaydedildi.

İşte Bakanlık oluru ile Üsküdar Büyük Çamlıca ve Küçük Çamlıca Tepelerine ilişkin alınan karar dair ayrıntılı kroki ve diğer detaylar.

istanbul üsküdar büyük çamlıca küçük çamlıca kararı 4 aralık 2020
İSTANBUL BEYKOZ İÇİN FLAŞ KARAR

İstanbul'da bugün için Resmi Gazete ilanları arasında şehrin önemli ilçesi Beykoz için önemli bir karar daha yer aldı. Çavuşbaşı ile Görele mahalleleri hakkında yeni bir karar yürülüğe girdi. İlgili haberi hemen buradan okuyabilirsiniz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum