İstanbullu bir hafta daha kavrulacak!

İstanbullu bir hafta daha kavrulacak!

İstanbul kavruluyor! Sıcaklıkların yüksek olması ve gölgede dahi yüksek derecelerde hissedilmesi, yoğun nem oranları İstanbulluyu nefes dahi almasını zorlaştırıyor. Yüzde 90'ları bulan aşırı nem oranları ve yüksek sıcaklıklar ne kadar sürecek? Aşırı sıcaklıklar İstanbul'da etkisini devam ettirecek mi? İşte günün son dakika hava durumu bilgileri.

08 Ağustos 2017 - 07:15

İstanbul aşırı sıcakların etkisinde yoğun nem oranıyla nefes dahi almak zorlaşmış durumda. İstanbul'da sıcak havanın etkileri ne zaman geçecek? Havalar ne zaman serinlemeye başlayacak? Sıcaktan bunalan İstanbullu için son dakika meteoroloji raporu ve en son hava durumu güncel bilgileri.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 8 Ağustos 2017 - İstanbul

Havalar adeta İstanbulluyu kavuruyor. Yüksek nem oranları ise nefes aldırmayı zorlaştırıyor. İstanbul'da son yılların en sıcak yaz günleri yaşanırken, Meteoroloji yetkilileri yaşanan bu kavrulmanın özellikle İstanbul'da bir hafta daha süreceğinin altını çizdi.

Meteorolojiden vatandaşa uyarı! Yaşlılar, nefes zorluğu çekenler dışarıya belli saatlerde çıkmasın! Geçtiğimiz hafta başlayan ve son yılların en sıcak yaz günlerini yaşayan İstanbul’da, kavurucu sıcaklar hafta boyunca etkisini artırarak sürdüreceği kaydedildi. 

Sıcaklıkların İstanbul'da 34-35 derecelerde seyredeceği uyarıları yapılırken, sıcaklık ve aşırı nem vatandaşları bunlatırken yeni haftadan itibaren yağışlı havanın gelmesiyle kısmen son bulacağı ifade ediliyor. Son yılların en sıcak günlerinde özellikle aşırı nem oranlarının yaklaşık yüzde 90 seviyelerinde olduğu, vatandaşların neredeyse nefes almakta zorlandığı belirtiliyor. 

Serinlemek için ise vatandaşlar farklı yöntemlerle rahatlamaya çalışıyor. Sıcak havaların 1 hafta boyunca daha etkili olacağı ve dışarıda zaman geçiren vatandaşların ise daha dikkatli davranmaları konmsunda uyarıların dikkate alınması istendi. İstanbul sahillerinde serinlemek isteyenler ise günün neredeyse her saatinde sahil kıyılarında denize girmeye devam ediyor.

Son meteoroloji raporlarında ise hava durumu bilgileri güncellenirken, İstanbul geçtiğimiz hafta sonu son yıllardaki en sıcak günlerini geride bırakmış oldu. Ama bu durum yaklaşık bir hafta boyunca daha, bunaltıcı sıcak hava ve nem hafta başında da etkisini göstmeye devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü raporlarına göre İstanbul’da yüksek neme bağlı olarak yüksek hissedilen sıcaklıkların devam edeceğinkaydedildi.

Yeni haftaya da kavurucu sıcakların etkisiyle başlayan İstanbul’da termometreler 35 dereceyi gösterirken, nem oranı yüzde 90’a ulaştı. İstanbul’un sembollerinden olan sahilde balık tutan vatandaşlardan bazıları, bugün de kavurucu sıcağa ve bunaltıcı neme karşı kendilerince aldıkları önlemlerle Arnavutköy Sahili’ne gelip balık tutmaya devam etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..