İtalya’dan Çin’e kadar Çanakkale 1915 Köprüsü ihale...

İtalya'dan Çin'e kadar Çanakkale 1915 Köprüsü ihale savaşı

Yapımına başlanacak Trkiye'nin en önemli ulaşım projelerinden biri olan Çanakkale 1915 Köprüsü ihale tarihi yaklaşırken çok sayıda ülkenin şirketi adeta savaşa hazırlanıyor...

06 Kasım 2016 - 10:41

Türkiye'nin Mega projeleri kapsamında Çanakkale'de 18 Mart 2017 tarihinde temelleri atılacak olan "Çanakkale 1915 Köprüsü", Lâpseki’nin Şekerkaya bölgesi ile Gelibolu’nun Sütlüce mevkii arasında inşaa edilecek. İlk ihale için geri sayımın devam ettiği süreçte Dünya devi şirketler sırada bekliyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 6 Kasım 2016 - İstanbul

Adı bile oldukça etkileyici olan, tarihle bütünleşen şehitler diyarı Çanakkale'de iki yakayı rüya proje ile birleştirecek köprü ihalesinde geri sayım sürerken, Dünyanın her yerinden ve Türkiye’den yükleniciler bu ihaleyi almak ve bu projeyi gerçekleştirmek için adeta savaşıyor! İtalya'dan Çin'e kadar çok sayıda ülkenin önemli şirketleri bu dev projenin ihalewsini kapabilmek için şartname satın aldığı ifade edildi.

Konuya ilişkin açıklama Ulaştırma, Denizcilik ve Haberlerşme Bakanı Ahmet Arslan'dan geldi. Bakan Arslan açıklamasında, “Çanakkale 1915 Köprüsü için olağanüstü ilgi var. Dünyanın her yerinden ve Türkiye’den yükleniciler bu işi yapmak istiyor” ifadelerini kullandı.

Aynı durumun şu an hizmette olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Orhangazi Köprüleri içinde Dünya'nın önde gelen şirketlerinin sıraya girdiğini hatırlatan Bakan Arslan, durumun Çanakkale 1915 Köprüsü içinde aynı olduğunun altını çizdi. İhale sürecinin Çanakkale 1915 Köprüsü için başladığını hatırlatan Arslan, "26 Ocak 2017'de ilk teklifleri alacağız. 18 Mart tarihinde ise ilk kazmayı vuracağız. Teknik olarak yeterli bulduğumuz firmaları yarıştıracağız. Dokümanları satmaya başladık. Olağanüstü bir ilgi var. Dünyanın her yerinden bu işleri yapan büyük yükleniciler, gururumuz olan ülkemizin de büyük yüklenicilerinin hepsi var. Hepsi bu işi yapmak, bu işte görevli şirket olmak istiyor." ifadelerini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..