İzmir'de ağır hasarlı 26 bina acil olarak yıkılacak

İzmir'de Bornova ve Seferihisar'da can kaybı yaşatan, 17 binanın yıkımına neden olan deprem sonrası ağır hasarlı olan 26 binanın acil olarak yıkılacağı açıklandı.

İzmir'de ağır hasarlı 26 bina acil olarak yıkılacak
Editör: Hakan A.
02 Kasım 2020 - 08:47
İzmir'deki deprem bölgesinde her alanda büyük bir çalışma yürütülüyor. Yıkılan binaların altından can kurtarma savaşı ve zamanla yarış bir yandan, ağır hasarlı binaların tespiti diğer yandan, vatandaşın barınma ihtiyacı için çalışmalar ise ayrı bir taraftan yürütülüyor. Bakanlık birimleri, Büyükşehir Belediyesi birimleri ve devlete ait tüm kurumlar senkronize olarak çalışıyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 2 Kasım 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (ÇŞB) İzmir'de deprem bölgesinde hummalı bir çalışma başlattı. Az hasarlı ve ağır hasarlı, depremde zarar gören tüm binaların tespiti için çalışan ekipler raporlarını hasara göre açıklamaya başladı. Son verilere göre ağır hasarlı olduğu tespit edilen 26 bina için yıkım çalışması başlatıldı. Bu binalara girişler yasak. Bakanlık ekiplerinin tespit ettiği binaların yıkımına ise hızla başlandı.

İzmir'de yıkıma olan depremde hasar gören binaların tespit edilmesine yönelik Binin üzerinde ekipler binaları tek tek incelemeye devame diyor. az hasarlı, orta hasarlı ve ağır hasarlı binalar bir bir tespit edilerek gerekli yasal prosedürlerin bu binalara uygulanmasına başlandı. 


26 Bina için acil yıkım kararı ıktı

Bölgede deprem nedeniyle ağır hasar görmüş 26 bina tespit edildi. Tespit edilen 26 binanın yıkım kararı alındığı ve yıkım çalışmalarının hızla başlatıldığı gelen bilgiler arasında.

izmir depremi ağır hasarlı binaların yıkımı

Vatandaşlara yardımlar başladı

İzmir depreminde yıkılmış ya da yıkılacak binalardan eşyalarını alamayan vatandaşlara 30 bin lira eşya yardımı, taşınma sürecinde ev sahiplerine 13 bin lira, kiracılara ise 5 bin lira taşınma ve kira yardımı başlamış durumda.

YORUMLAR

  • 0 Yorum