İzmir Dikili'de 14 adet emlak ihalede satılacak

İzmir ili Dikili Belediyesi mülkiyetinde olan toplam 14 gayrimenkul için ihale usulü satış yapılacak. Dikili Belediyesi tarafından yapılacak arsa, tarla vs. gibi gayrimenkul ihalesi için muhammen bedeller ile ihale şartları haberimizde.

İzmir Dikili'de 14 adet emlak ihalede satılacak
Editör: Hakan A.
17 Ekim 2020 - 09:26 - Güncelleme: 17 Ekim 2020 - 09:50
İzmir'de Dikili ve Bergama'da toplamda 14 adet gayrimenkul için ihale yöntemiyle satış yapılacak. İzmir'de Dikili Belediyesi mülkiyetinde bulunan çok sayıda arsa, tarla ve emlak satışı için açılan ihaleye dair bilgiler belli oldu. İzmir'de yatırım yapmak, arsa satın almak isteyenleri yakından ilgilendiren ihaleye dair ayrıntıları öğrenmek için haberimizi okumaya devam edin.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 17 Ekim 2020 - İstanbul


 İzmir ve çevresinde Belediyeler, mülkiyetlerinde bulunan gayrimenkullerin satışı için ihaleler açmaya devam ediyor. Bu kez İzmir Büyükşehir'e bağlı Dikili Belediyesi, mülkiyetinde bulunan gayrimenkullerin satışı için ihale açtığını duyurdu. İlgili emlak satış ilanı bu sabah Resmi Gazete'de duyuruldu.

Buna göre, İzmir Dikili Belediyesi, mülkiyetinde bulunan toplam 14 adet arsa, tarla ve çeşitli gayrimenkulleri ihale yöntemiyle 5 Kasım 2020 tarihinde satacak. İhaleye katılmak isteyenler iin belirtilen şartlar ve satışa sunulan gayrimenkullere ilişkin ayrıntılar açıklandı. 

İşte İzmir Dikili'de satışa çıkarılan 14 gayrimenkule ilişkin tüm ayrıntılar


izmir dikili gayrimenkul satış ihalesi 5 kasım 2020

 

Dikili Belediyesi tarafından niteliği tahmini bedeli geçici teminatı ve ihale tarih, saati belirtilen taşınmazların satış ihalesi; 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre açık teklif (arttırma) usulü ile Belediye Kültürevinde ve Encümen huzurunda şartname gereğince yapılacaktır.
 

  • Mevzuatı gereği tüzel kişiliğin siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret, Sanayi, Esnaf Odasından veya benzeri bir makamdan ihalenin yapılmış olduğu yıl içerisinde alınmış tüzel kişiliğin siciline kayıtlı olduğuna dair belge (Tescil Belgesi) 
  • Geçici teminat bedelleri Dikili Halk Bankası 07000006 Dikili Belediyesi ‘İhale Teminat Hesabına’ yatırılacaktır.
  • Şartname 200 TL. karşılığında Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden temin edilecektir.
  • İhaleye katılabilmek için; 8/9/1983 tarihli ve 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu ve Hazine Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmelikte belirtilen niteliklere haiz olmak ve anılan Kanun ve Yönetmelikte açıklanan biçimde teklifte bulunmak, geçici teminatı yatırmak şarttır.
  • İhale bedeli şartnamesindeki süre içinde ödenecektir, süresi içinde ödenmediği takdirde geçici teminat Belediyemize irat kaydedilir.
  • İhale için talipli gelmediği taktirde 7 gün sonra, aynı saat ve yerde, aynı şartname ile yapılacaktır.
  • İstekliler Şartnamelerdeki yazılı belgeleri eksiksiz olarak sunmak zorundadırlar.
  • İhale ile ilgili olarak her türlü vergi, resim harçları ve diğer giderleri ödemek, istekliye aittir satışa ilişkin her türlü vergi, resim harç ve diğer giderleri ödemek istekliye aittir.
  • Taşınmazın fuzuli işgal altında bulunması halinde; Belediyeye, fuzuli şagili bu taşınmazdan tahliye için hiç bir sorumluluk yüklenmez ve alıcı bunu belediyeden isteyemez.
  • Taşınmazların imar durumları ihale şartnamesinde belirtilmiştir.


İzmir Yenifoça Yat Limanı için ihale açıldı


Diğer taraftan bakanlık, İzmir Yenifoça yat limanı projesi kapsamında yap işlet devret modeliyle ihaleye çıktı.
 


YORUMLAR

 • 0 Yorum